Podczas Koncertu Noworocznego na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie, wystąpią zdobywcy prestiżowej nagrody Grammy – Włodek Pawlik Trio.

pawlik2

Formacja Włodek Pawlik Trio jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej scenie jazzowej. Nie jest to doraźny skład powołany dla realizacji wybranego projektu, ale prawdziwy zespół z umiejętnie tworzoną przez lidera przestrzenią dla eksponowania własnych osobowości muzycznych. To właśnie w trio realizowanych jest większość projektów Włodka Pawlika, trio jest też inspiracją dla nowych pomysłów i adresatem większości kompozycji.

Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał z najnowszego albumu „America”, którego premiera miała miejsce 24 maja 2015 roku i nie była jeszcze prezentowana na terenie aglomeracji warszawskiej.

Muzyka z albumu „America” powstała z wewnętrznej potrzeby podsumowania mojej dość długiej muzycznej wędrówki na przestrzeni ostatnich 30 lat. Dlatego oprócz typowo jazzowych kompozycji, napisanych w różnym czasie, lecz do tej pory nigdy nie nagranych, postanowiłem przełożyć na język tria jazzowego motywy z tak ważnych dla mnie filmów jak „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej (moja pierwsza fabularna ścieżka dźwiękowa), czy słynnego „Rewersu” Borysa Lankosza (moja najpopularniejsza, jak dotąd, ścieżka dźwiękowa). Ponadto, po raz pierwszy nagrałem na autorskim albumie jazzowe transkrypcje utworów Chopina i Paderewskiego, dwóch w genialnych polskich pianistów i kompozytorów, którzy posiedli cudowną umiejętność przeobrażania za pomocą muzyki tego co polskie w to, co uniwersalne – o albumie „America” mówi lider trio, Włodek Pawlik.

„AMERICA” – WŁODEK PAWLIK TRIO
Włodek Pawlik – piano
Paweł Pańta – bass
Cezary Konrad – drums

sobota godz. 19:00 
Białołęcki Ośrodek Kultury
ul. Vincenta van Gogha 1
03-188 Warszawa
KUP BILET