Organizatorzy gali wręczenia nagród BRIT potwierdzili pierwsze gwiazdy muzycznego wieczoru. Podczas gali na pewno usłyszymy: Adele, jedną z najpopularniejszych absolwentek BRIT School, Coldplay oraz Justina  Bibiera. Skupmy się jednak na Adele…

Jak wyznał Max Lousada, przewodniczący Komitetu BRIT:

W tej chwili nie ma większego nazwiska w muzyce. Adele przeżywa obecnie wyjątkowy moment, a BRIT jest zaszczycony tym, że jest częścią jej historii, teraźniejszości i przyszłości.

https://

Przypomnijmy, że Adele ma na swoim koncie trzy statuetki przyznane przez BRIT School, w tym tę z 2008 roku w kategorii „Wybór krytyków”, która była pierwszą wręczoną w historii. Rok później artystka otrzymała trzy nominacje, w tym m.in. za „Przełom roku”, jednak to w 2012 roku została wyróżniona nagrodami za „Brytyjski album roku” (płytę pt. „21„) oraz za bycie „Brytyjską solistką roku”. W 2013 roku do kolekcji dołączyła statuetka za „Brytyjski singiel roky”, którym został utwór „Skyfall” nagrany na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda o tym samym tytule.

Gala przyznania nagród brytyjskiego rynku muzycznego odbędzie się 24 lutego 2016 roku w londyńskiej hali O2. Ceremonia będzie transmitowana przez telewizję ITV. Lista nominowanych do zdobycia poszczególnych statuetek zostanie opublikowana 14 stycznia.

https://

Płyta „25” jest trzecim albumem studyjnym w dorobku artystki, po debiutanckim „19” z 2008 oraz „21” z 2011 roku. Drugi album przyniósł Adele międzynarodowy sukces komercyjny: trafił na szczyt bestsellerów w ponad 20 krajach na świecie oraz osiągnął wynik ponad 30 milionów sprzedanych kopii, w tym ponad 11 mln w samych Stanach Zjednoczonych. Krążek promowały m.in. przeboje „Rolling in the Deep” i „Someone Like You„.

https://