Aloe Blacc umieścił w sieci swój obrazek do utworu “Merry Christmas Mr. Brown” pochodzącego z niedawno wydanej świątecznej EP-ki artysty zatytułowanej “Christmas“.

Jak poinformował na początku klipu Blacc, teledysk dedykowany jest “pamięci wielu ofiarom śmiertelnym”, czyli Afroamerykanom: Michaelowi Brownowi, Ericowi Garnerowi, Sandrze Bland, Trayvonowi Martinowi oraz Freddiemu Grayowi. w Stanach Zjednoczonych, a także ich rodzinom Każdy z wymienionyh został zamordowany z powodów rasistowskich, zaś ich śmierć doprowadzała do masowych protestów w Stanach Zjednoczonych i wywoływały ogólnokrajową debatę o przejawach dyskryminacji mniejszości.

Utwór został napisany przez samego Blacca we współpracy z Alexem Finkinem. Jak wyznał w wywiadzie dla NPR sam artysta, numer został napisany przez nich w około dziesięć dni po atakach terrorystycznych w Paryżu, które miały miejsce w listopadzie br. Wokalista dodał także, że główną inspiracją do napisania piosenki było zabójstwo Michaela Browna, który został zamordowany przez policjanta 9 sierpnia 2014 roku w Ferguson w stanie Missouri.

Cała EP-ka została udostępniona w serwisie YouTube, można ją także kupić za pośrednictwem tej strony. Materiał na płytę został nagrany, wyprodukowany, zmiksowany oraz zmasterowany w paryskim minimalStudios.