Z całą pewnością nie tylko dzieci, ale także i dorośli, doskonale kojarzą znaną produkcję Disney’a „Gdzie jest Nemo”. Bajka pojawiła się na srebrnych ekranach w 2003 roku i od razu zawładnęła widzami całego świata. Jest to oczywiście film w pełni animowany, który jak na tamte czasy został wykonany naprawdę bardzo profesjonalnie i z pewnością nawet dzisiaj jakość graficzna produkcji zdecydowanie zadziwia. „Gdzie jest Nemo” to opowieść o kolorowej rybce Nemo, która ma wrodzoną wadę jednej z płetw i dlatego pływa ona w dość zabawny sposób. Młoda rybka w pewnych okolicznościach gubi się w oceanicznej toni i poszukując drogi do domu natrafia na Dorę, fioletową rybkę, która ma ogromne problemy z pamięcią. Tak zaczyna się wspaniała przygoda morska, która oczywiście jak to w bajkach, zakończy się bardzo dobrze dla wszystkich bohaterów. Film był uwielbiany także przez dorosłych dzięki ogromnej dawce humoru. Na wielki plus jak zawsze jest także polski dubbing, który w przypadku bajek naprawdę znany jest ze swojej genialności. Jak widać minęło 12 lat od projekcji przygód pomarańczowego Nemo. Disney po wielu latach postanowił powtórzyć sukces tej bajki. Czy mu się to uda?

Przygody zapominalskiej rybki

Nazwa nowego filmu Disney’a „Gdzie jest Dory” doskonale zdradza nam to kto będzie głównym bohaterem nowej części. Tym razem to zapominalska rybka się zgubi i będzie trzeba ją szukać i sprowadzić do domu, a w trakcie tej podróży bohaterowie przeżyją naprawdę wiele ciekawych przygód. W sieci możemy znaleźć już pierwszy zwiastun tej produkcji, który ponownie pokazuje genialność grafików Disney’a pracujących nad takimi bajkami. Według zapowiedzi samego reżysera nowa część bajki toczy się około 6 miesięcy po przygodach z zaginięciem Nemo. Niby wszystko powróciło do normy. Nemo znów mieszka ze swoim ojcem w starym domu i chodzi do szkoły jak wszystkie inne ryby z okolicy. Do grupy dołącza jednak Dory. Rybka z racji swoich problemów z pamięcią nie ma pojęcia gdzie mieszkała kiedyś i gdzie są jej rodzice. Z tego powodu mieszka jako sąsiad Nemo i pewnego dnia postanawia odkryć kim są jej rodzice i jaka jest jej prawdziwa historia. Tak właśnie zaczyna się podróż, w której to oczywiście Dory szybko się zgubi przez swoje wrodzone zapominalstwo. Na pomoc ruszają Nemo razem ze swoim ojcem. Jak zapewnia producent bajki w przygodzie pojawią się nowe postacie, ale spotkamy także i te stare, które bawiły miliony osób na całym świecie. Premiera nowej produkcji animowanej planowana jest na czerwiec 2016 roku, a więc już latem będziemy mogli zanurzyć się w morskiej wodzie. Co ciekawe, Disney zapowiada, że duża część fabuły będzie toczyła się w ogromnym oceanarium, a nie na otwartych wodach.

Być może znamy hit przyszłego lata

Niewykluczone jest, że produkcja „Gdzie jest Dory” okaże się prawdziwym hitem zbliżającego się roku. Poprzednia bajka, a więc „Gdzie jest Nemo” była naprawdę kasowym filmem i po dziś dzień bardzo dobrze się sprzedaje. Na pewno jednak można być pewnym tego, że jeśli bajka tak jak poprzednio będzie pełna świetnego humoru to nasi specjaliści od dubbingu postarają się o to, aby bajki „Gdzie jest Dory” nie dało się oglądać bez chusteczek do ocierania łez radości. Z całą pewnością nowa produkcja Disney’a może być dodatkowo świetnym popisem grafików, którzy dzisiaj dysponują o wiele lepszym sprzętem niż przed 2003 rokiem, a więc można spodziewać się świetnej produkcji, która dosłownie wbije nas w kinowy fotel, a może i domowy jeśli poczekamy na wydanie DVD.

Gry na dobry początek

Jeśli ktoś bardzo lubił poprzednią część przygód tych rybek to z pewnością już nie może doczekać się premiery zapowiadanej, nowej części. Niestety na to przyjdzie nam poczekać jeszcze dobre pół roku, choć na pewno zdecydowanie ułatwi nam to dotrwanie do kolejnego wspaniałego i ciepłego lata. W międzyczasie można jednak zajrzeć na stronę Poki.pl i skorzystać z przyjemnej rozrywki, która pozwoli nam się rozerwać i jednocześnie już poczuć chociaż trochę przygody, które być może niedługo poznamy na ekranach kin.

Na stronie Poki.pl znajdziemy już bowiem całą serię doskonałych gier przeglądarkowych, w których to głównym bohaterem jest właśnie zabawna i zapominalska Dory. „Gdzie jest Dory” w formie gier to przede wszystkim doskonała propozycja dla najmłodszych, gdyż pełna jest bezpiecznej rozrywki. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby już teraz zanurzyć się w te wspaniałe przygody i zabawić się w zapominalską rybkę w każdej wolnej chwili. Warto tutaj wspomnieć o tym, że gry tego typu nie wymagają żadnej instalacji. To co nam potrzebne to dowolny komputer, przeglądarka i zwykły dostęp do internetu.

Do wybory mamy tutaj kilka gier z Dory. Przede wszystkim mogą to być typowe gry rozrywkowe, które umilają wolny czas. Znajdziemy jednak także doskonałe gry edukacyjne, które są bardzo wartościowe dla dzieci. Są to między innymi zabawy związane z ćwiczeniem pamięci czy też bardzo ciekawe szarady, które rozwiną wyobraźnię i logiczne myślenie dziecka.

Nie ma więc na co czekać. Jeśli nie możesz doczekać się kolejnych przygód zabawnych rynek to już dzisiaj odwiedź Poki.pl i umilaj sobie wolny czas w trakcie oczekiwania na kolejną premierę kinową.