Emeli Sandé przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty studyjnej. Wiadomo już, że album zostanie wydany przez wytwórnię Roc Nation założoną przez Jaya Z.

Artystka wystosowała także krótki list do swoich fanów, w którym napisała:

Długo milczałam, bo desperacko potrzebowała odczuć prawdziwe życie. Przebić bańkę i nauczyć się, jak żyć, oddychać, pokochać siebie i stać się wygodną, pewną i dumną kobietą, którą ostatecznie się stałam. Bycie muzykiem było moim jednym i jedynym marzeniem, odkąd miała sześć lat. To skupienie pozwoliło mi osiągnąć moje cele, ale także odsunęło mnie nieco od życia. (…)
Powiedzmy sobie szczerze: ostatnie trzy lata były treningiem dla mojego życia, była to insensywna podróż pełna decyzji i emocjonalnego życia, ale było to piękne. Czuję się wolna, szczera i, wreszcie, w pełni ŚWIADOMA!!! Od dnia zero wspierała mnie Ruth Titmarsh. (…) Razem z nią utworzyłyśmy agencję menedżmentową Jupiter i podpisałyśmy umowę z wytwórnią Roc Nation. Czuję się podekscytowana, pełna energii i otoczona ekipą, która sprawia, że czuję się kochana, szanowana i w pełni rozumiana. (…)

Przypomnijmy, że debiutancka płyta Sande pt. „Our Version of Events” ukazała się w 2012 roku.