W skład nowojorskiego duetu LION BABE wchodzą producent Lukas Goodman oraz oszałamiająca wokalistka/kompozytorka Jillian Hervey (która talent i urodę odziedziczyła niewątpliwie po swojej matce Vanessie Williams). Ich muzykę charakteryzuje mieszanka stylów muzycznych (r&b, soul, funk), a największą uwagę przykuwa wokal Jillian przywodzący skojarzenia np. z Erykah Badu.

Zespół przedstawia nowy singiel „Where Do We Go” i ujawnia szczegóły niecierpliwie wyczekiwanego debiutanckiego albumu „Begin”! Premiera krążka już 22 stycznia!

Napisany przez Lion Babe z pomocą producenta Marka Ralpha ( Years & Years, Clean Bandit, Julio Bashmor) singiel “Where Do We Go” jest niesamowitą piosenką z zaraźliwym retro klimatem – ten kawałek bez wątpienia podbije parkiety w 2016 roku!

Lion Babe ogłosili również szczegóły swojego długo wyczekiwanego, debiutanckiego albumu „Begin”.

image009

Na krążku znajdzie się 14 utworów. Produkcję wspierają takie osobowości jak Pharrel Williams, Chlidish Gambino, Andrew Wyatt i Al Shux.

Album będzie zawierał świetnie przyjęte przez krytyków hity takie jak „Wonder Woman”, „Impossible”, „Jump Hi”, „Jungle Lady”, „Treat Me Like Fire” jak również całkowicie nowe kompozycje, które z pewnością przypadną wszystkim do gustu – „Stressed OUT”, „Satisfy My Love”, „On The Rocks”.

Duet tego lata królował na europejskich i amerykańskich festiwalach: Lovebox, Bestival, Lollapalooza, Parklife i Wild Life – podczas tego ostatniego premierę na żywo miał utwór „Hourglass” czyli efekt współpracy Lion Babe z Disclosure. Na początku miesiąca duet wystąpił razem z Alicią Keys podczas corocznego Black Ball. Rok 2015 był niewyobrażalnie udany dla Lion Babe – mają na koncie ponad 11 mln odtworzeń na całym świecie m.in. w serwisach Spotify i Vevo. Pozostaje nic tylko czekać aż ich kariera rozkwitnie jeszcze bardziej w 2016.

Lista utworów “Begin”:

1. Whole
2. Jump Hi featuring Childish Gambino
3. Wonder Woman
4. Impossible
5. Stressed OUT!
6. Satisfy My Love
7. Where Do We Go
8. On The Rocks
9. Hold On
10. Jungle Lady
11. Got Body
12. Everyday Life
13. Treat Me Like Fire
14. Little Dreamer