Wybitna wokalistka o oryginalnym, charakterystycznym głosie, swoim ogromnym talentem i charyzmą w przebojowy sposób podbiła serca słuchaczy na całym świecie. Dzisiaj we wtorek 24 listopada Program 3 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania rozmowy Piotra Barona z uwielbianą również w naszym kraju francuską szansonistką. Początek niezwykłego spotkania na antenie Trójki po godz. 13.00 – oczywiście w ramach audycji „Trzy wymiary gitary”.

Zaz Paris

Zaz, czyli Isabelle Geoffroy, urodziła się w 1980 r. w słynnym Tours, skąd przeniosła się do Bordeaux. Opuściła je w wieku 26 lat, by spróbować artystycznej kariery w stolicy. Poszczęściło się jej. Najpierw zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, a później, uciekając przed rutyną, śpiewała na Montmartre, gdzie przyciągała coraz większe rzesze słuchaczy – w tym legendarnego Charlesa Aznavoura. Wielki admirator talentu Zaz zaśpiewał z nią w duecie w przeróbce jego własnej kompozycji „J’aime Paris au mois de Mai”. Mistrz nie skąpi również młodszej koleżance komplementów. – Zaz może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę – mówi mistrz francuskiej piosenki o wokalistce, która ma na koncie już trzy studyjne albumy: „Zaz” (2010), „Recto Verso” (2013) i „Paris” (2014). Z tego pierwszego pochodzi największy, jak do tej pory, jej hit „Je Veux”. Bo przecież Zaz zdobyła popularność nie tylko wspaniałym głosem, lecz również atrakcyjnym repertuarem. Warto pamiętać, że jest w nim miejsce nie tylko na autorskie kompozycje Francuzki, ale również piosenki Elli Fitzgerald, Yvesa Montanda i Edith Piaf, dla której pisał także wspomniany Aznavour.

Przebojowego „Je Veux” na pewno nie zabraknie w repertuarze Zaz podczas obecnej mini-trasy koncertowej po Polsce. Francuzka wystąpi w: Warszawie (24 listopada), Wrocławiu (25 listopada) i Gdyni (26 listopada). Artystka przyjęła również zaproszenie od Trójki i w poniedziałek 23 listopada odwiedzi rozgłośnię przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Spotkanie poprowadzi Piotr Baron, a Program 3 wyemituje jego fragmenty we wtorek 24 listopada po godz. 13.00 w audycji muzycznej „Trzy wymiary gitary”, w której usłyszymy przynajmniej dwie piosenki Zaz zarejestrowane na żywo w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy!