Match&Fuse powraca do Polski już w listopadzie. Po czerwcowym festiwalu w Warszawie, w październiku kolejne edycje odbyły się w Tuluzie i Londynie, przyciągając setki słuchaczy spragnionych świeżych, eksperymentalnych dźwięków. Oprócz festiwali Match&Fuse to także międzynarodowe trasy koncertowe.

Już 12-14 listopada wystąpią wspólnie dwa duety: the Jist z Norwegii i polski Owls Are Not. Oprócz własnego materiału grupy połączą składy i wykonają przygotowane specjalnie na tę okazję utwory.

Jist x Owls

The Jist + Owls Are Not = Match&Fuse4tet
12.11. – Warszawa, Mózg (w ramach Mózg Festival – showcase Match&Fuse) +VJ Pathfinder (Berlin)
13.11. – Poznań, LAS
14.11. Łódź, 6. Dzielnica

THE JIST
Dwie połowy duetu the Jist pochodzą z niewielkiego miasta w zachodniej Norwegii, jednakże współpracę zaczęli w Oslo w 2011 roku. Wspólny projekt zainspirowała dźwiękosfera wielkiego miasta, przeniesiona przez artystów w małe konstelacje ich własnej muzyki. Za pomocą gitary i przetworzonego efektami głosu, z indywidualnym podejściem do instrumentów tworzą improwizowane, dynamiczne, hałaśliwe elektroakustyczne struktury. Ich debiutancki album ukazał się w marcu 2014 roku nakładem Va Fongool.

“The JIst oferują efektywny i efektowny lek na niepokój wszystkich poszukiwaczy poważnych doświadczeń dźwiękowych współczesnego, zurbanizowanego życia.” – allaboutjazz.com

The Jist1 (2)

OWLS ARE NOT
Owls Are Not to polski zespół wydawany przez francuską wytwórnię Atypeek Music. W drugiej połowie 2015 roku grupa ruszyła w europejskie tournee promujące krótką ale treściwą płytę “2”. Zespół powstał w 2011 roku w Warszawie jako trio, od 2014 roku działa jako duet. Muzyka Owls to połączenie brudnego rocka oraz elektroniki z odniesieniami w stronę muzyki współczesnej, jazzu nowoczesnego i drum’n’bassu.

“Dug the music. Sounds complete” – Marc Ribot

Owls Are Not B fot. Thuy Duong Dang WEB