Niesamowicie interesująco zapowiada się jesień z kwintetem Wojtka Mazolewskiego! Zespół zagra 17-koncertową trasę oraz wyda, rok po premierze albumu „Polka”, jej vinylową edycję. Płyta pojawi się w sprzedaży już 6 listopada.

Wyprzedane koncerty, owacje na stojąco, entuzjastyczne recenzje – tak wyglądały wiosenne koncerty kwintetu Wojtka Mazolewskiego promujące płytę „Polka”. Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów. Ukoronowaniem sukcesu było osiągnięcie przez album „Polka” statusu Złotej Płyty. W podziękowaniu fanom kwintet zagra jesienną trasę pod nazwą „Polka Gold Tour”.

Marek Dusza napisał o płycie „Polka”:

„Tyle łatwo wpadających w ucho melodii, radości ze wspólnego muzykowania, co w utworach kwintetu Wojtka Mazolewskiego nie znajdziemy na żadnej innej płycie. Co najważniejsze, takiego jazzu mogą słuchać także fani popu i wszelkiej muzyki, którą kiedyś ładnie nazywano „młodzieżową”, a starsi chętnie się przy niej odmłodzą.”

Wojtek Mazolewski Quintet – zespół lidera formacji Pink Freud. Pierwszy album formacji zatytułowany „Smells Like Tape Spirit” zdobył serca polskich słuchaczy. Zespół prócz Wojtka współtworzą: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Kuba Janicki. Wojtek Mazolewski Quintet jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, gdzie utwór „Newcomer” utrzymywał się w zestawieniu przez kilka tygodni. Zespół otrzymał za tą płytę Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. Był to jednak dopiero prolog do kolejnych sukcesów kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Zespół uniesiony entuzjastycznymi reakcjami publiczności zaskoczył słuchaczy wydając w tym samym roku kolejny album pt. „Wojtek w Czechosłowacji”. Płyta zawojowała polskie listy przebojów. Na liście przebojów „Trójki” znalazły się aż trzy kompozycje, które łącznie okupowały ją przez 41 tygodni. Utwór „Nionio” stał się ulubieńcem DJ-ów i zadomowił się na playlistach stacji radiowych. Zespół koncertuje zagranicą, za nimi występy we Francji, Niemczech, Czechach, Turcji, Węgrzech oraz Indiach (Delhi Jazz Festival). Występował także na największych polskich festiwalach takich, jak Opener Festival oraz Off Festival.

Polka Gold Tour – klip promocyjny:

22.10 – Forty Kleparz, Kraków
23.10 – Klub Muzyczny Młyn, Gniezno
24.10 – JazzKino, Zielona Góra
25.10 – Forte Artus Festival, Dwór Artusa, Toruń
29.10 – Klub Pokład, Gdynia
30.10 – Regionalne Centrum Kultury, Kołobrzeg
19.11 – Teatr Miejski, Jawor
20.11 – Rzeszów Jazz Festiwal, Rzeszów
21.11 – Centrum Kultury Stary Browar B, Włocławek
22.11 – Dom Kultury, Jubileusz 20-lecia istnienia, Wołomin
29/30.11 – Timisoara Jazz Festival, Timisoara, Rumunia
11.12 – JazzBez Festival, Klub Zmiana Klimatów, Białystok
12.12 – Blue Note Club, Poznań
13.12 – Teatr Syrena, Warszawa
17.12 – Hipnoza Jazz Club, Katowice
18.12 – Kub Stary Klasztor, Wroclaw
19.12 – Klub Bohomass Lab, Kielce