Debiutanckie video od piosenkarki Melanie Fiona do jej nowego singla “I Tried” niesie ze sobą mocne przesłanie. Piosenkarka umieszczona została w szklanej klatce w ciemnym pokoju. Video ma na celu podnieść świadomość społeczeństwa na temat ważnych problemów tj. przemoc w rodzinie, brutalność policji, masowych strzelanin czy też nierówności rasowej i handlu ludźmi.

Sama piosenkarka mówi o video:

“Ważne jest dla mnie jako artysty, aby kierować moje pomysły i koncepcje których jestem pasjonatką  poprzez moją muzykę, moją sztukę. Jako artysta, osoba publiczna czuję się odpowiedzialna by tak robić. Video do “I Tried” jest hołdem dla walki, której my wszyscy doświadczamy na całym świecie. Rozmowa o ważnych problemach nie powinna się kończyć po wyłączeniu telewizora.  Mam nadzieje, że emocje związane z video przyniosą komuś myśli, refleksje, dialog a ostatecznie pozytywne zmiany”

“I Tried” wyprodukowana została przez Andre “Dre” Harris, na trzeci album Melanie o nazwie Awake z której powstał pierwszy singiel “Bite the Bullet“.

www.youtu.be/nWvEQKUsg2c