Jest piękna, nie dręczą ją kłopoty z nadwagą, a jak zaśpiewa, wydaje się zwiewnym aniołem. Idealna kandydatka na pierwszą damę jazzu, tym bardziej, że tron stoi pusty co najmniej od śmierci Elli Fitzgerald. Jan Kochanowski napisałby na jej temat 53 strofy pochwalne, ja ujmę to krótko – nadchodzi absolut.

Pochodząca z Kansas City wokalistka buduje swoją popularność na paradoksach. W dobie unowocześniania współczesnego jazzu Brenna Whitaker czerpie swe inspiracje z soulu i bluesa. Charyzma, wdzięk i unikalne nawiązanie do muzycznej prehistorii sprawiają, że o Amerykance mówi się jako o największej po Michaelu Bublé jazzowej indywidualności ostatnich lat.

Muzyką przesiąkała w domu, gdzie rodzice „karmili” ją ogromną ilością różnego rodzaju dźwięków. Od 11 roku życia sama rozpoczęła muzyczne poszukiwania. Fascynowały ją Ruth Brown, Peggy Lee, Cab Calloway czy Etta James. Profesjonalną przygodę ze sceną rozpoczęła jako nastolatka, podejmując pracę w lokalnym teatrze. Plany, by zostać aktorką, uległy zmianie, gdy zamiast w college’u wylądowała w Nowym Jorku. Zdała tam do szkoły muzycznej, pracowała na Broadwayu.

Po tragicznych wydarzeniach 11 września wróciła do Kansas City, spotkała Darcusa Gatesa, który wprowadził ją na sceny teatrów muzycznych Zachodniego Wybrzeża. Mimo, że znalazła się w gronie starszych od siebie czarnoskórych muzyków, czuła, że jej intuicyjne doświadczenie muzyczne jest coraz bardziej doceniane przez ludzi, z którymi pracowała.

I aż trudno uwierzyć, że dostrzeżono ją niemal przez przypadek. Występując w Los Angeles zauważył ją David Foster – 16-krotny zdobywca nagród Grammy, prezes legendarnej Verve Records. Dla sławnego muzyka płyta Brenny będzie pierwszą, od czasów Michaela Bublé, którą podjął się wyprodukować. Album zatytułowany po prostu „Brenna Whitaker” swoją światową premierę będzie miał 6 listopada, a zapowiada go cover przeboju Sama SparroBlack and Gold”.

Brenna Whitaker cover

Lista utworów:

1. Black and Gold
2. Misty Blue
3. It’s a Good Day
4. You Don’t Own Me
5. My Heart Cries For You
6. When I’m Gone
7. I Can’t Hear a Word You Say
8. It’s Not Easy Bein' Green
9. Love Back
10. Anyone Who Had a Heart
11. Sayonara
12. A House Is Not a Home