Wreszcie jest! Drugi album brytyjskiej grupy Rudimental, której kapitalny koncert mogliśmy podziwiać podczas Kraków Live Festival, właśnie trafił do sprzedaży. Wydawnictwo nosi tytuł “We The Generation” i promuje go nagrany z Edem Sheeranem singiel “Lay It All On Me”.

Rudimental We The Generation

Tytuł drugiej płyty grupy jest trawestacją preambuły do amerykańskiej konstytucji. Amir Amor, Piers Agget, Kesi Dryden i DJ Locksmith, czyli muzycy Rudimental, nagrali na “We The Generation” 14 piosenek. Ci, którzy lubią posiadać wersje deluxe płyt swoich ulubionych artystów, dostali w prezencie jeszcze cztery kompozycje : “Treading On Water (feat. Sinead Harnett)”, “Run (feat. Will Heard)”, “Breath (feat. Lianne La Havas)” i “System (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee)”.

Najnowszym singlem promującym album jest piosenka “Lay It All On Me” nagrana z gościnnym udziałem Eda Sheerana, prywatnie wielkiego fana zespołu. Utwór w Stanach Zjednoczonych cieszy się niezwykle ciepłym przyjęciem. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z miejsca został dodany na playlisty wszystkich najważniejszych rozgłośni radiowych. Zaledwie jednego dnia został odwtorzony w serwisach streamingowych prawie 250 000 razy!

Rudimental przed premierą albumu ujawnili cztery utwory: I Will For Love”, “Never Let You Go”, “Rumour Mill” oraz wspomnianą “Lay It All On Me”. Anglicy zaprosili do nagrań gości. W utworach słychać między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental – “Home”, Ellę Eyre, w “Too Cool”. W “Needn’t Speak” pojawia się wokal Lianne La Havas, zaś “New Day” ozdobił wspaniałym głosem nieżyjący już niestety Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie wielki artysta nagrał w swoim życiu.

Zawartość muzyczna “We The Generation” to świeże spojrzenie na współczesną muzykę taneczną, pełną dynamiki i radości oraz naturalnego, ciepłego, głębokiego brzmienia, które wzięło się z wykorzystania prawdziwych instrumentów, nie tylko sampli i loopów. Silnie zakorzenionej w najlepszej tradycji, w tym soulowej i funkowej.

O tym, że nowe piosenki Rudimental świetnie sprawdzają się na żywo, polscy fani mogli już przekonać się podczas koncertu Brytyjczyków na Kraków Live Festival i będą mogli ponownie. Rudimental zaprezentuje się bowiem 14 listopada 2015 roku na warszawskim Towarze.