Drugi, wyczekiwany album Rudimental, który nosi tytuł “We The Generation” już 2 października pojawi się na sklepowych półkach. Wydawnictwo promuje ją singiel “Never Let You Go”. Na wydawnictwie nie zabrakło wyjątkowych gości.

Rudimental We The Generation

Album w wersji podstawowej wypełniło 14 piosenek. Słychać na nim między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental „Home”, Ellę Eyre. Wokalistka zaśpiewała w piosence „Too Cool”. W „Needn’t Speak” pojawia się wokal Lianne La Havas, zaś „New Day” ozdobił swoim wspaniałym głosem niezapomniany Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie ten wielki artysta nagrał w swoim życiu. Gości jest więcej: Mahalii, Anne-Marie i Willu Heardzie.

Płyta Rudimental ukazała się także w wersji deluxe, a ta bogatsza będzie o cztery piosenki: „Treading On Water” (feat. Sinead Harnett)”, „Run” (feat. Will Heard), „Breath” (feat. Lianne La Havas) i „System” (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee).

Muzycznie mamy na „We The Generation” kolejne świeże spojrzenie na współczesną muzykę taneczną, pełną dynamiki i radości oraz naturalnego, ciepłego, głębokiego brzmienia, które wzięło się z wykorzystania prawdziwych instrumentów, nie tylko sampli i loopów. Silnie zakorzenionej w najlepszej tradycji, w tym soulowej i funkowej.

Tracklista:

1. I Will For Love (feat. Will Heard)
2. Never Let You Go (feat. Foy Vance)
3. We The Generation (feat. Mahalia)
4. Love Ain’t Just A Word
5. Rumour Mill (feat. Anne-Marie & Will Heard)
6. Common Emotion (feat. MNEK)
7. Go Far (feat. Will Heard)
8. Foreign World (feat. Anne-Marie)
9. Too Cool (feat. Ella Eyre)
10. Bloodstream
11. All That Love
12. Needn’t Speak (feat. Lianne La Havas)
13. Lay It All On Me
14. New Day (feat. Bobby Womack)
15. Treading On Water (feat. Sinead Harnett)
16. Run (feat. Will Heard)
17. Breath (feat. Lianne La Havas)
18. System (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee)