Po kilku latach oczekiwania Adele wreszcie ogłosiła datę premiery swojej nowej płyty studyjnej zatytułowanej „25„.

Trzeci album długogrający brytyjskiej wokalistki ukaże się już 20 listopada br. i będzie pierwszym od czterech lat krążkiem wydanych przez artystkę. Płytę będzie promował singiel, który ukaże się na początku listopada.

W ramach promocji nowej płyty, Adele wystąpi w kilku programach śniadaniowych, w tym m.in. „Today” i „Saturday Night Live”, a także w trzecim, którego nazwa zostanie podana w późniejszym terminie.

Chociaż praca nad albumem utrzymywana jest w tajemnicy, to wiadomo, że nad materiałem na nową płytę Aedle pracuje m.in. z Pharrellem Williamsem, autorem takich przebojów, jak „Happy” czy „Get Lucky” zespołu Daft Punk. Wśród współpracowników artystki znaleźć można także m.in. z Tobiasa Jesso Juniora, Maxa Martina, Dangera Mouse’a czy Ryana Teddera z grupy OneRepublic, który napisał już dla artystki utwór „Rumour Has It„.

Przypomnijmy, że Adele ma na swoim koncie już dwie płyty: „19” i „21„, która okazała się jednym z największych sukcesów komercyjnych w historii fonografii. Album promowały przeboje „Rolling in the Deep„, „Someone Like You” czy „Set Fire to the Rain„, sam krążek zgarnął natomiast najważniejsze nagrody muzyczne, w tym Nagrodę Grammy w kategorii „Album roku”, a także wpis do Księgi Rekordów Guinessa za osiągnięcie pierwszego miejsca na listach sprzedaży w ponad 30 krajach.