13 września w Warszawie na Scenie Kulturalnej Plaży Wilanów wystąpi Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio w składzie: Paweł Kaczmarczyk – fortepian; Maciej Adamczak – kontrabas; Dawid Fortuna – perkusja. Muzycy zaprezentują program z płyty “Something Personal”.

Paweł Kaczmarczyk – wciąż zalicza się do pianistów młodego pokolenia, ale jego nazwisko wymienia się jednym tchem obok najważniejszych, zarówno w Polsce jak i w mediach zagranicznych. Kaczmarczyk jest fenomenalnym pianistą i utalentowanym kompozytorem, autorem licznych albumów wydanych dla prestiżowych europejskich wytwórni. Koncertuje na całym świecie. Dzięki wyrazistej osobowości Paweł nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla swojej muzyki, angażuje się w niecodzienne przedsięwzięcia i podejmuje nowatorskie inicjatywy artystyczne.

Zespół Audiofeeling Trio to autorska formacja Pawła Kaczmarczyka. Muzycy współpracowali na długo przed nagraniem, obsypanego nagrodami, albumu „Complexity In Simplicity”, wydanego nakładem prestiżowej wytwórni ACT Music, który otworzył im drzwi do międzynarodowej kariery. Album zdobył tytuł Płyty Roku w plebiscycie Jazz Top 2009 magazynu JAZZ FORUM, a Paweł Kaczmarczyk Najlepszego Pianisty. Potem przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia: dla Pawła w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor oraz dla Audiofeeling Trio jako Zespołu Akustycznego Roku.

Od ostatniej autorskiej płyty, wydanej przez Pawła Kaczmarczyka, minęło 6 lat. Był to okres, który dał zespołowi solidne podstawy, żeby przygotować się do następnego albumu. Zmiana składu zespołu, szukanie własnego, niepowtarzalnego brzmienia i sposobu grania pozwala muzykom wyzwolić najczystsze emocje i bez skrępowania przekazywać swoją energię publiczności. Aktualnie w zespole Pawła Kaczmarczyka towarzyszą mu Maciej Adamczak na kontrabasie i Dawid Fortuna na perkusji.

Album „Something Personal” to wypadkowa doświadczeń odzwierciedlających wrażliwość i dojrzałość pianisty, osobisty zapis dźwięków, tworzący współczesną muzykę improwizowaną na najwyższym poziomie. Recenzent JAZZ FORUM przyznał tej płycie pięć gwiazdek (JF 6/2015), wywiad z Pawłem Kaczmarczykiem to cover story najnowszego, wrześniowego numeru.

Na koncert zaprasza Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy.