25 września, nakładem wydawnictwa Kayax, ukaże się trzeci album zespołu Atom String Quartet.

Dwupłytowy album zatytułowany będzie „AtomSPHERE”. Od wydania poprzedniego krążka, „Places”, nagrodzonego Fryderykiem 2012 w kategorii „Płyta Roku – muzyka jazzowa”, minęły trzy lata, podczas których zespół intensywnie koncertował i miał zaszczyt współpracować ze światowej sławy artystami, jak Bobby McFerrin, Gil Goldstein czy Vladyslav „Adzik” Sendecki. Wszystkie te muzyczne doświadczenia i spotkania wpłynęły na artystyczny kształt zarejestrowanego repertuaru.

ASQ Sphere

Zarówno na poprzednich płytach, jak i na tym najnowszym albumie znajdują się autorskie kompozycje wszystkich muzyków kwartetu. Nie brakuje żywiołowych improwizacji, z których zespół słynie, ale ogromne znaczenie mają także pojedyncze dźwięki. Źródłem inspiracji były nie tylko różne kultury muzyczne świata, ale także zdobycze muzyki współczesnej, zwłaszcza minimal music, która dołączyła do palety środków artystycznego wyrazu, wykorzystanych w najnowszych utworach zespołu.

Koncert promocyjny nowego krążka odbędzie się 20 września o godz. 18:00 w PROM Kultury Saska Kępa, przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

Już teraz można zamawiać „AtomSPHERE” z AUTOGRAFAMI w pre-orderze na sklepzmuzyka.pl.