W sobotę, 5 września, o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert Marii Sadowskiej, która zaprezentuje repertuar ze swojej płyty pt. Jazz na ulicach. Artystka opisuje swój ostatni krążek jako szalony bieg po pełnym neonów mieście w pierwszy ciepły wieczór napierającej zewsząd wiosny. Taka zapowiedź z pewnością zwiastuje ciekawe muzycznie wydarzenie.

Maria Sadowska ma na koncie aż jedenaście płyt. W 2008 roku za swoje osiągnięcia artystyczne i twórcze została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady Prometeusz 2008. W 2010 roku mianowano ją Ambasadorem Warszawy – miasta kandydującego do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i dołączyła tym samym do grona najwybitniejszych polskich artystów.

MARIA sADOWSKA

1 kwietnia 2014 roku premierę miała jedenasta, autorska płyta Marii, zatytułowana Jazz na ulicach. Album w ciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery uzyskał status złotej płyty. Jazz na ulicach to propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu, choć zaskakująco przystępna w odbiorze. Z jednej strony krążek jest syntezą wieloletnich, odważnych muzycznych wariacji i sukcesów, na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej to dojrzały powrót do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic. Tym razem nieoczywiste kompozycje nie kojarzą się ani z zadymionym koncertem, ani z czerwonym winem przy kominku. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami Sadowska wybiega ze swoją muzyką z najbardziej eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości. Warto przekonać się osobiście jak Maria zabrzmi na żywo w parkowym otoczeniu letniego pawilonu.

Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny