Koncerty, warsztaty perkusyjne, konkurs, panele dyskusyjne i spotkania z muzykami – wszystko to w ramach jednego wydarzenia dedykowanego miłośnikom rytmu – Warsaw Drum Festival. We wrześniu stolica zabrzmi mocnym, perkusyjnym uderzeniem.

PLAKAT WDF 2015 NAJNOWSZY

“Nie ma nic piękniejszego niż wspieranie siebie nawzajem i wspólne pokonywanie trudności – mówi pomysłodawczyni Festiwalu Agnieszka Trzeszczak (perkusistka, założycielka szkoły Drum Academy) – razem nie tylko szybciej rozwijamy się jako muzycy, ale też jako ludzie. Ideą Warsaw Drum Festiwal jest właśnie zarażanie się nawzajem pozytywną energią, wspólna radość z tworzenia i słuchania muzyki, stąd tak duży nacisk kładziemy na zajęcia warsztatowe i panele dyskusyjne. Rytm jest bliski każdemu z nas, dlatego chcemy żeby przyłączyli się do nas wszyscy, którzy czują w sobie twórczą energię i chęć dzielenia się swoją pasją”

Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 września 2015 w warszawskim klubie Palladium a otworzy go koncert zespołu Coma. Oprócz gwiazdy wieczoru na scenie pojawią się także: rockowy skład Tomka Karolaka oraz nietypowy duet perkusyjny Bucket Guys. Dodatkową atrakcją będzie finał, organizowanego w ramach Festiwalu, konkursu dla młodych perkusitów Stargate Drum Contest. Wśród cennych nagród znajduje się jedna szczególnie wartościowa – występ jako support Comy.

Drugiego i trzeciego dnia Festiwalu odbędą się warsztaty dedykowane perkusistom. W ramach karnetu wstępu będzie można uczestniczyć w spotkaniach z takim gwiazdami jak Matt Garstka (Animals as Leaders), Tomek Torres (Afromental) czy Tomasz Mądzielewski (Mrozu). Sobotni wieczór uświetni występ Sorry Boys oraz zespołów Aikiddo i Dollz a w niedzielę organizatorzy zapraszają na wyjątkowy koncert jazzowy Sławek Jaskułke Trio oraz zamykające Festiwal występy zespołów: Poluzjanci i Michał Milczarek Trio.

„Warsaw Drum Festival współtworzy zgrana ekipa ludzi, których połączyła muzyczna pasja i chęć wymiany doświadczeń, inspiracji, wspólnego rozwoju. Właśnie w takiej atmosferze powstaje wydarzenie, które, mamy nadzieję, na stałe zagości na kulturalnej mapie Warszawy” – dodaje Agnieszka Trzeszczak.

Festiwal oferuje różnorodne typy uczestnictwa – od wejściówek umożliwiających udział we wszystkich wydarzeniach, po jednodniowe passy na warsztaty ze znanymi perkusistami, informacje na temat grafiku znajdują się na stronie internetowej www.drumfestival.pl.