Dzisiaj 30 sierpnia w sali widowiskowej wilanowskiego ratusza odbędzie się koncert Michał Tokaj Trio w ramach Wilanów Jazz All Stars. Zespół wybitnego pianisty przedstawi program z najnowszej płyty „The Sign”. Michałowi Tokajowi towarzyszyć będą kontrabasista Michał Barański i Łukasz Żyta na perkusji.

Michał Tokaj Trio to formacja złożona z doświadczonych muzyków grających wspólnie od 2004 roku. Uczestniczą w wielu indywidualnych projektach, które cieszą się uznaniem środowiska jazzowego od początku lat 90. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

tokaj

Członkowie zespołu Michała Tokaja byli wielokrotnie laureatami prestiżowych nagród w Polsce i zagranicą:

2002 – Michał Tokaj otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku, a płyta Agi Zaryan „My Lullaby”, której jest aranżerem i współproducentem, została nominowana w kategorii Jazzowa Płyta Roku.

2003 – Andel (nagroda odpowiadająca polskiemu Fryderykowi), a także nagroda czeskiego pisma „Harmonie” za najlepszy jazzowy album roku, za płytę „Present Past” nagraną wspólnie z Jaromirem Honzakiem.

Fryderyk

2004 – Fryderyk w kategorii Jazzowy Album Roku, a Michał Tokaj został nominowany w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

2006 – Fryderyk za album Zbigniewa Namysłowskiego „Assymetry” – z udziałem Michała Barańskiego

2008 – Fryderyk za album Agi Zaryan „Umiera Piękno” z udziałem Michała Tokaja i Michała Barańskiego; II miejsce w ankiecie krytyków jazzowych amerykańskiego czasopisma „Jazz Times” w kategorii najlepszy album roku 2008 za album „Early Reflections” – Bennie Maupin & Michał Tokaj Trio

2010 – Fryderyk w kategorii „Jazzowy Kompozytor Roku” dla Michała Tokaja

Na koncert zaprasza Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy