Kwintet New Bone w ostatni weekend sierpnia zagra dwa koncerty na Ukrainie. 28 sierpnia zespół zaprezentuje się w Równem, a 29 sierpnia – w Łucku. Koncerty odbędą się w ramach festiwalu Art Jazz Cooperation, zorganizowanego pod hasłem “Make jazz – not war”.

New Bone fot.fot. Ewelina Kowal-Nesterowicz

NEW BONE – kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Koncertowali m.in. w Rosji, Indiach, Czechach, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdzili swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Zespół powstał w 1996 r. z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Ostatnie albumy – „Follow me” i „Teatr Witkacego od-JAZZ-dowo”, które formacja zarejestrowała w 2014 i 2015 r., obejmują utwory dwóch wybitnych polskich kompozytorów – Henryka Warsa i Bronisława Kapera oraz muzykę teatralną Jerzego Chruścińskiego we współczesnych, jazzowych aranżacjach. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Zespół występuje w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn; Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy; Dominik Wania – fortepian; Maciej Adamczak – kontrabas; Dawid Fortuna – perkusja.