28 sierpnia o godzinie 21:00 w Jazz Clubie 12/14 na Starym Mieście w Warszawie odbędzie się koncert Mateusz Gawęda Trio jest to jeden z kilku zespołów reprezentujących awangardową odsłonę krakowskiej sceny jazzowej.

Mateusz Gawęda Trio

Mateusz Gawęda – ur.07.04.1990r. pianista, kompozytor. Absolwent AM w Krakowie w klasie fortepianu u Joachima Mencla. W 2007 roku zdobył III miejsce na Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie. Występował z takimi artystami jak: Billy Hart, Willem von Hombraht, Janusz Muniak, Leszek Żądło, Rusty Jones i wieloma innymi. Jest współtwórcą wielu wspaniałych zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Gawęda/Wykpisz/Dobosz Experiment, Gawęda/Fortuna Experiment, Cracow Jazz Collective.

Alan Wykpisz – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem High Definition Quartet z którym był nominowany do nagrody Fryderyk 2014. Laureat wielu konkursów m.in.: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Tarnów International Jazz Contest 2014. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury oraz laureat nagrody „Debiut Śląski”.

Grzegorz Pałka – perkusja

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

Mateusz Gawęda Trio w składzie: Mateusz Gawęda – piano
Alan Wykpisz – kontrabas; Grzegorz Pałka – perkusja