Nowa gwiazda organów Hammonda zagra 23 sierpnia w kolejnej odsłonie letnich koncertów w łódzkiej Manufakturze.
kajetan_galas

To już czwarta letnia niedziela, która na małej scenie w rynku Manufaktury upłynie pod znakiem brzmienia organów Hammonda. Kajetanowi Gaalasowi towarzyszyć będą Szymon Mika i Grzegorz Masłowski.

Kajetan Galas – organy; Szymon Mika – gitara; Grzegorz Masłowski – perkusja

Kajetan Galas – student Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, należy do wielkich entuzjastów i propagatorów hammondowego brzmienia. Gra na tych organach w zespole Janusza Muniaka, ma swój autorski tercet Organ Spot, wcześniej zdobywał wirtuozowskie szlify w prestiżowej, holenderskiej ArtEZ Enschede; jedynej w Europie szkole, kształcącej w kierunku organów Hammonda.

Jest laureatem indywidualnego trofeum jazzowego w Polsce na odbywającym się co dwa lata Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 2013 roku oraz zdobywcą II nagrody podczas Otwartego konkursu na Indywidualność Jazzową 2012 Festiwalu Jazz nad Odrą.

Kajetan Galas jest przyszłością polskich organów Hammonda – przyznaje organizator festiwalu MSJS, Tomasz Gołębiewski – To muzyk świetnie wykształcony, wymagający i precyzyjny na scenie, ale wciąż młody i poszukujący nowych rozwiązań. Gdy rozmawiam z fanami Manu Summer Jazz Sundays, muzykami, ludźmi jazzu, oni wszyscy chyba najbardziej czekają w tegorocznej edycji na koncert Kajtka.

Muzyk zaprosił do udziału w łódzkim koncercie muzyków, współpracujących ze sobą w ramach projektu Organ Spot. To Szymon Mika, jeden z najbardziej obiecujących gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, oraz równie wysoko ceniony perkusista Grzegorz Masłowski. Podczas koncertu na rynku Manufaktury tercet wykonywać będzie zarówno kompozycje autorskie obydwu kompozytorów: Galasa i Miki, jak też standardy jazzowe, interpretowane melodyką organów Hammonda.