Multi-platynowa ikona muzyki Prince oraz globalna platforma muzyczno-rozrywkowa TIDAL, potwierdzili dzisiaj, że najnowsza płyta gwiazdy będzie dostępna od 7 września 2015 roku wyłącznie w TIDALU.

Nadchodzący, eksperymentalny album HITNRUN, został zapowiedziany przez zespół artysty, 3RDEYEGIRL, na antenie radia BBC w zeszłym miesiącu, tuż po wydaniu pierwszego, dobrze przyjętego przez krytyków singla HARDROCKLOVER. 1 lipca, już kilka minut po wypuszczeniu piosenki, krytycy rozpoczęli zachwyty. The Guardian napisał: „Prince wrócił do swojego starego, sensualnego ja – rozrywającego jeansy i sprawiającego, że kobiety krzyczą w trakcie tego minimalnego slow jamu. Billboard nazwał singiel „marzycielską piosenką rockową”, a Rolling Stone opisał ją po prostu jako „dziką”.

„Ten album jest dla największych fanów Pricne’a – tych określanych mianem Purpurowego kolektywu albo Purpurowej Armii – czyli znających każdą piosenkę, którą piosenkarz kiedykolwiek nagrał, ponieważ jest super funky” – powiedziały członkinie 3RDEYEGIRL. „Jest na nim dużo eksperymentalnych dźwięków. To po prostu uderzenie za uderzeniem, zdecydowanie przeznaczone dla osób, które kochają słuchać tego, co Prince ma im do powiedzenia, zamiast czekania na klasyczne brzmienie Prince’a z Purple Rain. Prince pracował przy HITNRUN ze współproducentem Joshuą Weltonem, który odpowiadał też za album ARTOFFICIALAGE, wydany pod koniec zeszłego roku. 

Nad partnerstwem TIDALA i Prince’a pracowano przez kilka miesięcy, ale porozumienie o współpracy zostało szybko ugruntowane dzięki wzajemnemu podziwowi, szacunkowi oraz głębokiej wierze w prawa artystów. Współpraca rozpoczęła się w maju transmisją na żywo w TIDALU pierwszej godziny koncertu Prince’a RALLY 4 PEACE w Baltimore. TIDAL transmitował również na żywo dźwięk z imprezy oraz wsparł akcję, wpłacając taką samą kwotę, jaka została zebrana z darowizn na TIDAL.com.

Prince stwierdził, że „po jednym spotkaniu już było oczywiste, że JAY-Z i zespół stworzony w TIDALU, zna i docenia wysiłek, jaki prawdziwi muzycy wkładają w swoje rzemiosło, aby osiągnąć najwięcej, co mogą, w tym kluczowym momencie w muzycznym przemyśle. Po drugie, TIDAL zaszczycił nas nieograniczającymi umowami, które pozwalają nam kontynuować tworzenie prawdziwej sztuki, do której przyzwyczailiśmy się i jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za hojne wsparcie. I wreszcie, w obytym z techniką świecie, w którym dziś żyjemy, gdzie wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, wszystko jest szybsze. Od koncepcji i tego jednego, jedynego spotkania, przygotowanie albumu HITNRUN trwało około 90 dni. Jeśli tak wygląda wolność, to HITNRUN jest tym, jak wolność brzmi”.

„Prince zawsze był wizjonerem, wolnym myślicielem. Mamy zaszczyt zaoferować w TIDALU efekty jego pracy – płyty 1999, Purple Rain, itd., czyli muzykę, która inspirowała tak wielu” – powiedział JAY Z. „Jesteśmy również podekscytowani tym, że będziemy mogli opublikować jego nadchodzący album – HITNRUN. Zarówno Prince, jak i TIDAL podzielają przekonanie, że wszyscy twórcy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się bezpośrednio do tych, którzy ich kochają i wspierają. Partnerstwo z Princem oddaje filozofię TIDALA w swojej najprawdziwszej formie – połączenie jeden do jednego i bezpośrednie przekazanie twórczości światu”, dodał JAY Z.