24 lipca br. Maciej Fortuna i Andrzej Olejniczak wystąpili wspólnie z baskijskimi artystami pod przewodnictwem pianisty Iñaki Salvadora na głównej scenie Festiwalu Heineken Jazzaldia w San Sebastian. Koncert miał miejsce na legendarnym dla jazzmanów placu Trinidad, na którym przez 50 lat trwania festiwalu występują najwięksi artyści światowego jazzu.

https://

Występ polskich artystów został bardzo dobrze przyjęty przez liczącą niemal cztery tysiące osób publiczność, do tego stopnia że organizatorzy zaprosili Fortunę i Olejniczaka do wzięcia udziału w specjalnym koncercie z okazji jubileuszu 25-lecia hiszpańskiego magazynu jazzowego „Cuadernos de Jazz”.

Nazajutrz, podczas trwającego 2,5 godziny koncertu w wypełnionym po brzegi teatrze Victoria Eugenia, nasi czołowi jazzmani dzielili scenę z takimi legendami jak m.in: Azar Lawrence – saksofon tenorowy, Charles McPherson – saksofon altowy, Bruce Barth – fortepian, Benito Gonzalez – fortepian, Essiet Essiet – kontrabas, Brandom Lewis – perkusja. Za kulisami pojawił się sam Benny Golson, który został uhonorowany nagrodą specjalną Festiwalu, za wybitną osobowość sceniczną.

https://