Gwiazdą CZWARTEJ odsłony tegorocznego cyklu będzie Jazzanova! Wieczór ten jest tym bardziej ekscytujący, że to pierwszy dzień trzydniowych urodzin CUD-u!!

Jazzanova to djsko-producencki kolektyw powołany do życia w Berlinie, w roku 1995. Ich początki sięgają klubu Delicious Doughnuts Research, w którym na przemian występowali zaprzyjaźnieni dj: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinerem, Jurgen von Knoblauch.

Kiedy pojawił się pomysł nagrania kompilacji prezentującej klubu, jego rezydenci odkryli, że nie tylko łączy ich miejsc, przyjaźń ale estetyka muzyczna. Wszyscy byli zafascynowani tanecznymi beatami łączonym z muzyką lat ’60 i ’70 tych.

Tak powstał najbardziej znany nu jazzowy kolektyw na świecie – Jazzanova. Po ponad 10 latach istnienia i setkach imprez didżejskich, zagranych we wszystkich zakątkach świata, powstał długo oczekiwany live’owy skład z żywymi wokalistami i pełną sekcją!

Support/afterparty: Jealo & Eltron John

24.07.2015
WSTĘP WOLNY
start: 20:00

Drugi dzień urodzin równie huczny co dzień pierwszy! Na scenie raper Bisz i B.O.K Band. Zaczynamy o 21:30 koncertem. Wstęp wolny.

Bisz – raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow.

Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi.

B.O.K Band to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego.

Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.

Obecnie B.O.K promuje swój najnowszy album zatytuowany Labirynt Babel. Płyta zadebiutowała na pierwszym miesjcu OLIS, została znakomicie przyjęta przez słuchaczy jak i krytyków muzycznych, doczekała się wielu pozytywnych ocen i recenzji.

25.07.2015
WSTĘP WOLNY
start: 21:30