Już 21 lipca kolejny hitowy koncert tegorocznej, dwudziestej odsłony Letniego Festiwalu Jazzowego w Krakowie. W Centrum Kongresowym ICE pojawi się Herbie Hancock, który wystąpi solo, na fortepianie i keyboardach. Pianista ma w dorobku hity, rozpoznawalne od pierwszego dźwięku. Kto z nas nie pamięta przeboju wchodzącej na rynek w latach osiemdziesiątych telewizji MTV; Rockit, czy dodatkowo rozsławionego przez zespół US3 Cantaloupe Island. Zapadajacą w pamięć muzykę Hancocka doceniła Amerykańska Akademia Filmowa przyznając mu w 1986 roku Oskara za muzykę do filmu Round Midnight; legendarnej, muzycznej opowieści o przyjaźni muzyków jazzowych.

Herbie Hancock od siódmego roku życia grał na fortepianie i, uznany za muzyczne cudowne dziecko;, w wieku 11 lat zagrał V Koncert fortepianowy D-dur Mozarta z Orkiestrą Symfoniczną z Chicago. W wieku lat 20 został zauważony przez trębacza Donalda Byrda który zaprosił go do swojego zespołu. W 1962 nagrał swój debiutancki album Takin’ Off, na którym znalazł się pierwszy hit artysty Watermelon Man. Już w następnym roku na zaproszenie Milesa Davisa wstąpił do jego kwintetu. Razem z Ronem Carterem (kontrbas) i Tonym Wiliamsem (perkusja) stworzył tam najsłynniejszą sekcję rytmiczną modern jazzu. W 1968 Hancock opuścił zespół Davisa i zwrócił się ku samodzielnym muzycznym poszukiwaniom, rozwijając właśnie tworzącą się muzykę fusion. Owocem tej jego działalności był m.in. bestsellerowy album Head Hunters, nagrany w 1973 dla Columbia Records. Na początku lat 70. jako jeden z pierwszych wprowadził elektroniczne instrumenty klawiszowe. Artysta jest laureatem czternastu nagród Grammy. Publiczność z ogromną ciekawością oczekuje pierwszego koncertu Herbiego Hancocka w Krakowie. Artysta swobodnie porusza się w klimatach jazzowych, ale także popu, rapu czy nawet techno, stąd jego koncert może obfitować w muzyczne zaskoczenia i odkrycia.

Jak informują organizatorzy ostatnie bilety na koncert są jeszcze dostępne na www.eventim.pl oraz w punkcie sprzedaży w Krakowie w Info Kraków na ul. św.Jana 2.