Druga edycja festiwalu na Warmii i Mazurach, rodzinnym regionie Grzecha Piotrowskiego, 7-9 sierpnia.

Festiwal otwiera wyjątkowy koncert zatytułowany „Koncert na wodzie” (7 sierpnia, Dorotowo, Hotel Gallery 69, godz. 19:00). Jego wyjątkowy charakter nie wynika tylko z faktu, że scena zbudowana zostanie na jeziorze, ale co najważniejsze woda wykorzystana zostanie jako jeden z instrumentów. Za pomocą specjalnie skonstruowanych drewnianych konstrukcji woda w jeziorze wybrzmi swoją melodię. Gościem specjalnym będzie wybitny norweski perkusista Terje Isungset, który zasłynął z grania na instrumentach z lodu (Ice Music). Tym razem zagra na wodzie, kamieniach, patykach, korzeniach drzew. Ponadto wystąpią m.in. wokaliści Sebastian Karpiel Bułecka, Grzegorz Lulek „Ghostman” i Ruth Wilhelmine Meyer z Norwegii.

Wschód Piękna-kopia

Na pozostałe dwa dni Festiwalowe goście zaproszeni zostaną do wyjątkowego miejsca jakim jest Skansen w Olsztynku (8-9 sierpnia, Olsztynek, od godz. 16:00, 10 km. od Dorotowa). Aktywności festiwalowe ulokowane zostają w kilku częściach skansenu. Każda ze stref reprezentuje inny kraj, kulturę. Najważniejsze są trzy miejsca/sceny gdzie odbywać się będą koncerty, solowe, jak również trio, kwartety. Główny koncert Festiwalu, czyli „World Orchestra” odbędzie się 8 sierpnia (sobota), w Amfiteatrze w Olsztynku.

Na Festiwalu gościć będą:

Grzech Piotrowski – saksofon, duduk
Ruth Wilhelmine Meyer – wokalistka, Terje Isungset – multiinstrumentalista,
Lars Andreas Haug – tuba (Norwegia)
Sebastian Karpiel Bułecka – śpiew ,
Atom String Quartet,
Marcin Wasilewski – fortepian,
Piotr Żaczek – gitara,
Robert Luty – perkusja,
Mateusz Szemraj – gitara,
Sebastian Zawadzki – fortepian ( Polska)
Theodosii Spassov – kaval (Bułgaria)
Marcel Comendant – mołdawskie cymbały (Mołdawia)
Vladiswar Nadishana – multiinstrumentalista Syberia
Sainkho Namtchylak – wokalistka (Tuva)
Rahul Pophali, Sanjeev Korti – tabla (Indie)
Abdulwahab Al Qattan – skrzypce (Kuwejt)

„Wschód Piękna” to druga edycja Festiwalu World Orchestra, pierwsza odbyła się w marcu ubiegłego roku na Wyspach Zielonego Przylądka (Cabo Verde) pt. World Orchestra Festiwal „Koncert w Wulkanie”.

World Orchestrze przyświecają idee łączenia, równości, wymiany kulturalnej, dialogu w sztuce i poza nią, sięgania do źródeł oraz wartości ponadczasowych. W programie festiwalu zawarte będą projekty jazzowe, folkowe, elektroniczne, jak również klasyczne. Stawiamy na różnorodność muzyczną, prezentację wielu kultur.

„Wschód Piękna” – World Orchestra Festival 2015

7.08.2015, godz. 19:00
„Koncert na wodzie”
Hotel Gallery 69
Dorotowo

8.08.2015
„World Orchestra”
Amfiteatrze w Olsztynku
Olsztynek, 10 km. od Dorotowa

9.08.2015, od godz. 16:00
koncerty
Skansen w Olsztynku
Olsztynek, 10 km. od Dorotowa

Bilety: OdpalProjekt.pl, eBilet.pl