W każdy wtorek zapraszam na wysublimowane dźwięki pianina. Będzie przyjemnie i z najwyższej półki. Idealny wieczór, podczas którego miło spędzisz czas z przyjaciółmi.

Cykl Piano Tributes już 30 czerwca zainauguruje Michał Załęski – pianista w formacjach U.S.G. Trio oraz Jazzpospolita.

Piano Tributes

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie gitary Jacka Łozaka. Umiejętności pianistyczne zdobywał w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu u Marcina Małeckiego, a następnie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz Michała Tokaja. W roku 2007 był studentem dyrygentury chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w klasie Ryszarda Zimaka. Obecnie uczeń Policealnego Studium Jazzowego im. Henryka Majewskiego w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa. Wystąpił na takich festiwalach, jak „Heineken Open’er”, „Męskie Granie”, „Gărâna Jazz Festival”, „London Jazz Festival”, „Copenhagen Jazz Festival”, „Kaliningrad City Jazz” i wielu innych. Jest laureatem Festiwalu Jazz Juniors, Krokus Jazz Festiwal, Europejskich Integracji Muzycznych, festiwalu Tarnów Jazz Contest.

Inspiracje muzyczne czerpie z rożnych źródeł. Na stałe jest pianistą w formacjach U.S.G. Trio oraz Jazzpospolita, którą uznano za najciekawsze odkrycie koncertowe 2011 roku. W ciągu pięciu lat wydał wraz z zespołem trzy płyty o oryginalnym, rozpoznawalnym brzmieniu, oscylujące między jazzem, post-rockiem i elektroniką. W roku 2011 zespół zdobył przyznawaną przez widzów nagrodę na IX Święcie Kina Niemego za najlepszą muzykę graną na żywo do wyświetlanego obrazu.

Zaczynamy 30 czerwca o godzinie 20:00.