Od 12 do 20 lipca 2015 roku w Krakowie odbędzie się jubileuszowa, 20. Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu. Wydarzenie to zgrupuje młodych ludzi z całej Polski oraz z różnych krajów: Szwecja, Ukraina, Niemcy, Rosja, Austria, Hiszpania, którzy wezmą udział w zajęciach pod okiem cenionych wykładowców z USA, Austrii i Polski.

W warsztatach mogą brać udział wszyscy, którzy są zainteresowani doskonaleniem swoich umiejętności muzycznych, zarówno niezaawansowani jak i zaawansowani.

Podczas warsztatów (codziennie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Straszewskiego 22) odbywać się będą zajęcia w klasach instrumentalnych i klasie wokalnej, zespołach typu combo i zespole wokalnym. Studenci będą brać udział w wykładach z teorii, kompozycji i aranżacji oraz historii muzyki jazzowej. Zajęcia odbywać się będą z podziałem na poszczególne departamenty: jazzowy, rock and groove, wokalny, studio nagrań – reżyseria dźwięku, orkiestra kameralna.

Ponadto, codziennie akademia zaprasza na otwarte dla publiczności koncerty w klubie Piec Art, ul. Szewska 12  o godz. 20.30. Koncerty finałowe odbędą się 19 i 20 lipca w PWST, ul. Straszewskiego 22 o godz. 20.00.

Wykładowcy:

 • Vocal Department:
  LORA SZAFRAN – wokalistyka
  AGATA PIŚKO – emisja głosu, chór (International Voice Teachers of Mix)
  PAULINA KUJAWSKA – emisja głosu (gościnnie)
 • Vocal rhythm section:
  PIOTR KALICKI – piano
  MICHAŁ HELLER – drums
  DARIUSZ SZYMAŃCZAK – bass
 • Jazz and Groove Department:
  WILLEM VON HOMBRACHT – kontrabas / USA/
  KARIM MARTUSEWICZ – gitara basowa
  ERIC SCHUGREN – saksofon, flet / USA/
  GARY WITTNER – gitara / USA/
  HARRY TANSCHEK – perkusja / AUSTRIA/
  TOMASZ KUDYK – trąbka
  JOACHIM MENCEL – fortepian, keyboard
  DOMINIK BIEŃCZYCKI- skrzypce, altówka
  GRZEGORZ MOTYKA – gitara
  DJ KRIME – turntables

Realizacja i reżyseria dźwięku: Sławek Gładyszewski

Za organizację odpowiada Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne „Jazzowy Kraków” we współpracy z departamentem muzycznym Webster University of St. Louis z USA.