Rudimental wystąpi na specjalnym, dodatkowym koncercie zamykającym Kraków Live Festival, który odbędzie się w sobotę 22 sierpnia.

Rudimental to trzej producenci i muzycy, Piers Agget, Kesi Dryden i Amir Amor, oraz DJ Locksmith. Bardzo wcześnie zaczęli karierę w londyńskim muzycznym światku. Amir już jako 15-latek produkował hip-hopowe i garażowe bity z Plan B, Piers był szefem studia, a Locksmith i Piers wprawiali się w londyńskiej pirackiej stacji radiowej Deja Vu. Dorastali słuchając wszystkiego, od grime’u po jazz i bluesa, od hip-hopu po house. Wszystkie te fascynacje połączyli na debiutanckim albumie „Home”, który przywrócił blask nieco zapomnianemu drum’n’bassowi. Płyta Rudimental pokryła się platyną, znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży i była nominowana do Mercury Music Prize. Na listach przebojów i w stacjach radiowych pojawiło się w sumie aż 7 singli pochodzących z tego wydawnictwa, w tym doskonale znane „Waiting All Night” i „Feel The Love”.

Dziś Rudimental przygotowują się do wydania nowego albumu. „We the Generation” ukaże się 18 września. Pierwsze fragmenty nie zapowiadają wielkiej zmiany w brzmieniu, więc możemy spodziewać się kolejnych przebojów i niezwykle energetycznych koncertów, które stały się wizytówką Rudimental, co zresztą był częścią zakładanego planu. „Chcemy zostać zespołem wielkich scen festiwalowych!” deklarowali jakiś czas temu. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten moment nadszedł, a my będziemy jego uczestnikami w czasie One Day Extra – 22 sierpnia na Kraków Live Festival!