Snarky Puppy stacjonujący w Nowym Jorku kolektyw zyskał w ciągu ostatnich lat sporą sławę. Muzycy w swojej twórczości łączą ogromną wiedzę i szacunek do klasycznych form z potrzebą innowacji i zabawy dźwiękiem. To właśnie dzięki temu jazz-funkowa propozycja Snarky Puppy zwróciła uwagę kluczowych mediów – od BBC po The Guardian. Muzycy występowali już na scenach największych klubów Azji, Europy, Australii i Ameryki Północnej. Na początku roku muzycy zakończyli prace nad najnowszym albumem – „Sylva” – nagranym wspólnie z Metropole Orkest. Płyta ukazała się pod koniec maja.

Poza karierą w zespole, muzycy występują również regularnie u innych artystów, takich jak Erykah Badu, Snoop Dogg czy Justin Timberlake, a do ich fanów zaliczają się Pat Metheny i Prince! W 2014 roku zespół wydał album “We Like It Here” i zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best R&B Performance. Poniżej możecie odsłuchać najnowszego krążka zespołu zatytułowanego „Sylva”.

Wspólnie z Agencja Go Ahead zapraszamy na dwa koncerty zespołu Snarky Puppy! Po rewelacyjnym przyjęciu jesienią ubiegłego roku muzycy postanowili wrócić do Polski także przy okazji najnowszej trasy koncertowej. Snarky Puppy zobaczyć będzie można 20 października w poznańskim Eskulapie i 21 października w warszawskim Palladium.