Wraz z premierą filmu dokumentalnego “What, Happened, Miss Simone?” wytwórnia RCA Records/Sony Music ogłasza premiere niezwykłej płyty NINA REVISITED: A Tribute to Nina Simone. 16-utworowy krążek to hołd złożony legendarnej Ninie Simone poprzez nowe wersje jej największych przebojów nagrane przez takie gwiazdy, tj.: Ms. Lauryn Hill, Mary J. Blige, Common, Usher, Jazmine Sullivan czy Lisa Simone (córka Niny Simone). Dużą atrakcją jest też aż 5 nowych nagrań wspomnianej Ms. Lauryn Hill, której ostatnia płyta z autorskim materiałem ukazała się 13 lat temu! Lauryn jest też współproducentką płyty obok nagrodzonego Grammy pianisty jazzowego i producenta Roberta Glaspera, który nazywa Ninę „jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych wokalistek wszechczasów”.

Nina Revisited - album cover

Album promuje cover słynnego „Feeling Good” w wykonaniu Ms. Lauryn Hill, który odsłuchać można pod TYM ADRESEM. Album ukaże się w sprzedaży cyfrowej 10 lipca, a w Polsce na krążku CD pojawi się 7 sierpnia. Wszyscy, którzy już teraz zamówią ten album w iTunes, otrzymają do natychmiastowego pobrania aż 4 utwory – poza „Feeling Good” są to także zaskakująca wersja “My Baby Just Cares For Me” w wykonaniu Ushera, „Baltimore” w wykonaniu Jazmine Sullivan i “Black Is The Color Of My True Love’s Hair”, ponownie w interpretacji Ms Lauryn Hill.

Wpływ Niny Simone na prawa człowieka w latach 60-tych i 70-tych w notce do płyty podkreśla Angela David, amerykańska feministka walcząca o równość obywatelską. Czerwony balon na okładce płyty przypomina ten, jaki przyniosła do więzienia Marin County, odwiedzając Davis w okolicach 1971.

Wzmożone zainteresowanie twórczością Niny Simone wywołała premiera filmu dokumentalnego “What, Happened, Miss Simone?”, pierwszego w pełni popieranego i wspieranego przez rodzinę Simone. Przygotowania do filmu zrodziły pomysł nagrania płyty-hołdu, na którym publiczność mogłaby usłyszeć także córkę wokalistki – Lisę. W filmie poznajemy historię czarnoskórej wokalistki między innymi dzięki nigdy niepublikowanym nagraniom audio ze wszystkich trzech dekad jej kariery a także za sprawą wywiadów z jej przyjaciółmi, rodziną i biografami.

Premiera albumu już 10 lipca.

“NINA REVISITED: A Tribute to Nina Simone” – tracklista:
1. My Mama Could Sing (Intro) – Lisa Simone
2. Feeling Good – Ms. Lauryn Hill
3. I’ve Got Life – Ms. Lauryn Hill
4. Ne Me Quitte Pas – Ms. Lauryn Hill
5. Baltimore – Jazmine Sullivan
6. Love Me Or Leave Me – GRACE
7. My Baby Just Cares For Me – Usher
8. Don’t Let Me Be Misunderstood – Mary J. Blige
9. Sinnerman – Gregory Porter
10. We Are Young Gifted & Black – Common & Lalah Hathaway
11. I Put A Spell On You – Alice Smith
12. I Want A Little Sugar In My Bowl – Lisa Simone
13. Black Is The Color Of My True Love’s Hair – Ms. Lauryn Hill
14. Wild Is The Wind – Ms. Lauryn Hill
15. African Mailman (Instrumental)
16. I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free – Nina Simone