Tegoroczna edycja koncertu Art Celebration odbędzie się 27 i 28 czerwca w Rzeszowie pod szyldem Urban Sound & Vision i skupiać się będzie na pokazywaniu nowych trendów w polskiej muzyce miejskiej i alternatywnej z elementami elektroniki, jazzu i nowych brzmień, w połączeniu z wizualizacjami skupiającymi się na kwestiach industrializacji i urbanizacji. Krótkie formy video zostaną przygotowane przez rzeszowskich filmowców Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta, którzy ruszą w Podkarpacie i uwiecznią kolej, lotnictwo, ciekawą architekturę miejską, a także charakterystyczne gałęzie przemysłu. Wszystko w sposób niestandardowy z odciśniętym piętnem artystycznej wizji autorów.

Art_celebration2015_v4

Gwiazdą koncertu będzie SMOLIK, wybitny producent i multiinstrumentalista, który wystąpi razem ze swoim zespołem oraz z udziałem zaproszonych wokalistów. U boku Smolika pojawi się m.in. KEV FOX – brytyjski songwriter, muzyk i wokalista.

Koncert Smolika poprzedzi showcase trzech filarów wydawnictwa U Know Me Records. Swoje kompozycje zaprezentują czołowi producenci i dj-e na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DANIEL DRUMZ, KIXNARE i MR KRIME, którym towarzyszyć będzie AC BAND w składzie: Jan Emil Młynarski, Robert Cichy, Tomek Nowak. Podczas występu zostaną zaprezentowane krótkie formy video

W ramach Art Celebration 2015 odbędą się również: before party, warsztaty dj-skie prowadzone przez Mr Krime-a i spotkanie z twórcą wydawnictwa U Know Me Records, Marcinem „Grohem” Groszkiewiczem.

27 czerwca – Estrada Caffe – Rynek
Art Celebration Before Party

Dj sets:
Daniel Drumz x Kixnare x Mr Krime
start: 22:00

28 czerwca – Scena w Rynku
koncert finałowy Urban Sound & Vision
DANIEL DRUMZ
KIXNARE
MR KRIME
+ AC BAND (Jan Emil Młynarski, Robert Cichy, Tomek Nowak)
SMOLIK | KEV FOX + goście

start: 19:00

Wydarzenia towarzyszące w klubie festiwalowym:

28 czerwca
Warsztaty Dj-skie – Mr Krime – Klub Festiwalowy – 14:00
Spotkanie: Marcin „Groh” Groszkiewicz – twórca i szef U Know Me Records – Klub Festiwalowy 15:00

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Wschodu Kultury jest wolny!

http://stadionkultury.pl | www.facebook.com/ArtCelebration