11 lipca startuje jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Europie – Ladies Jazz Festival. Ten zupełnie zdominowany przez damy jazzu festiwal odbędzie się nad polskim morzem już po raz dziesiąty!

X edycja Ladies Jazz Festival rozpocznie się 11.07 i potrwa do końca lipca. W tym czasie w ramach festiwalu zaprezentuje się dziesięcioro wykonawców. Będą to: Mika Urbaniak, Brenda Boykin i Club Des Belugas, Dianne Reeves, Christine Tobin, Candy Dulfer, Łyczacza, Singin’ Birds, Pullover oraz Kinga Pruś. Zaproszone artystki oraz zespoły to zarówno prezentowanie tego, co w kobiecym jazzie najnowsze i najlepsze, ale także retrospekcja ku poprzednim edycjom Ladies Jazz Festival.

Pierwsza festiwalowa przygoda sprzed lat to Łyczacza, formacja która otworzyła pierwszą edycję festiwalu 11 lat temu! Zespół specjalnie reaktywował się na te okazję. Wśród tych, którzy zaznaczyli się wyraźnie na festiwalu będą jeszcze Brenda Boykin wraz z Club des Belugas oraz Candy Dulfer – najseksowniejszy saksofon świata. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpią: znana doskonale Mika Urbaniak, nagradzana interpretatorka pieśni Leonarda Cohena – Christine Tobin, swingujące warszawianki z Singin’ Birds, jeden z najciekawszych debiutów tego roku – Pullover oraz znana z duetu z siostrą Karoliną, Kinga Pruś!

Bilety na wszystkie koncerty już są w sprzedaży! Ladies Jazz Festival będzie dobywał się w Gdyni oraz Wejherowie od 11 do 31 lipca.

11.VII Mika Urbaniak Quartet
12.VII Christine Tobin
13 VII Kinga Pruś
14.VII Dianne Reeves
15 VII Pullover
16. VII Bradna Boykin & Club Des Belugas
17 VII Singin’ Birds
18 VII Łyczacza
31 VII Candy Dulfer & Band.

Mnogość propozycji. Krajowe i światowe premiery. Gorące nazwiska i gwiazdy. Gdynia po raz kolejny letnią światową stolicą kobiecego jazzu. Dziesiąta edycja Ladies’ Jazz Festival w dniach 11-31 lipca 2015.