Duet Disclosure zdradził tytuł swojej nowej płyty studyjnej, która ukaże się już we wrześniu br. Drugi album, po debiutanckim „Settle„, zatytułowany będzie „Caracal„.

disclosure new album cover

Nad materiałem na płytę bracia Guy i Howard Lawrence pracowali z takimi muzykami, jak Nao, Lin Babe czy Kwabs. Album zapowiada natomiast singiel „Holding On” z gościnnym udziałem Gregory’ego Portera.

Premiera krążka zaplanowana jest na 25 września br., jego wydawcą ma być wytwórnia PMR/Island. Jak wyznał w specjalnym oświadczeniu dla mediów Howard:

Karakal to niezwykle dziki kot, którym zafascynowałem się podczas ubiegłorocznej trasy koncertowej. Kocham to, jak wygląda, jego fizyczne możliwości oraz bezimienność. To ideanie pasuje do naszej marki „Wild Life”, więc karakal tworzy właściwy sens jako główny obiekt na okładce naszej płyty. Podczas nagrywania płyty okazało się też że to naturalny tytuł dla naszych nowych nagrań.

Płytę można zamówić w przedsprzedaży za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej duetu.Debiutanki album Disclosure zatytułowany „Settle” ukazał się w 2012 roku, znalazły się na nim takie single, jak m.in. „Latch„, „F for You” oraz „You & Me„.