Formacja Pullover, która niedawno wydała dobrze przyjęty album „Growing Up” została zaproszona na tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, gdzie wystąpi u boku, m.in. Miki Ubraniak, Dianne Reeves.

Ladies’ Jazz Festival rozpocznie się już 11 lipca i będzie do jubileuszowa, 10 edycja tego uznanego na całym świecie wydarzenia. Jak określają sami organizatorzy: Ladies’ Jazz Festival to jedyny w Europie festiwal kobiet jazzu i najgęściej obsadzone nagrodami Grammy miejsce we wszechświecie!

Do tegorocznego składu zaproszonych artystów, dołącza właśnie trójmiejska grupa Pullover!

– Szalenie cieszymy się z tego wyróżnienia – mówi Dominika Paradowska, wokalistka Pullover. – To dla nas olbrzymia motywacja i jeszcze większe wyzwanie, móc zaprezentować się o boku największych sław kobiecego jazzu na świecie – dodaje.

W marcu bieżącego roku grupa Pullover wydała doskonale przyjętą płytę „Growing Up”. Album promuje singiel „Love Undone”.

Pullover pochodzi z Trójmiasta i wspólnie muzykuje od 2005 roku. Autorskie kompozycje formacji oscylują wokół popu, funky, neo-soulu, słychać w nich również inspiracje muzyczne z pogranicza smooth i acid jazzu. Zespół wyróżnia charakterystyczny wokal Dominiki Paradowskiej, zdobywczyni 6 miejsca w IV edycji programu „Idol”. Formacja ma na koncie wiele sukcesów na gruncie przeglądów i festiwali. Aktualnie skupia się na promocji swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Growing Up”.