To pierwszy wieczór z cyklu HEINEKEN CITY NIGHTS, podczas którego na Bulwarze Flotylli Wiślanej zagrają nietuzinkowi artyści z całego świata. Ale o tym za chwilę. Teraz, na dobry początek, już 15 maja (piątek) zagrają: KARI, Misia Furtak i Hatti Vatti, Emade oraz Spisek Jednego!

Start o godz. 20:00, wstęp wolny.

KARI
Artystka, producentka i singer-songwriterka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty zatytułowanej „Daddy Says I’m Special”, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem „Wounds And Bruises”.

Album został wyprodukowany przez Kari i Jon’a Headley’a w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok, poszukując nowych inspiracji. W marcu bierzącego roku, utwór „The One” został umieszczony na tydzień na playliście BBC Radio 1 w ramach cyklu „BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od znanych brytyjskich dziennikarzy prowadzących audycje. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO BIG WEEKEND w Glasgow 24 maja na scenie BBC Introducing.

MISIA FURTAK
Misia Furtak to wokalistka i basistka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Znana jako członkini zespołu Très.B. Debiutancka „Epka” ukazała się 21 października 2013. Magazyn Elle okrzyknął ją „nową idolką” i w lipcu 2014 wybrał na twarz numeru.

1 grudnia 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Nowe Nagrania ukazało się wydawnictwo HV/Noon – album producencki Piotra Kalińskiego znanego jako Hatii Vatti i Mikołaja Bugajaka – Noona. Wśród gości na płycie znalazła się Misia Furtak w utworze “Nadważkość”. Misia wystąpi wraz z Hatti Vatti

Hatti Vatti
Piotr Kaliński na scenie elektronicznej od wielu lat znany jest jako Hatti Vatti. Reprezentuje muzykę dubstep i dub-techno. Wydał dwa świetnie przyjęte albumy zatytułowane “Algebra” i “Worship Nothing”, jednak to projekt HV/NOON jest przełomowym momentem w jego karierze. Ich wspólny projekt wzbudził ogromne zainteresowanie polskich dziennikarzy muzycznych – mówiono o nim w kategoriach najlepszej płyty 2015 roku. Hatti Vatti wystąpi z dj setem z towarzyszeniem Misi

Emade
Producent wszystkich pięciu albumów Fisza i Tworzywa Sztucznego (dwa pierwsze zdobyły nominacje do „Fryderyków” w kategorii „Album roku – Hip-Hop”, trzeci w kategorii „Album roku – muzyka klubowa”). Muzyk, producent, perkusista, DJ. Na 20. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (Wrocław 1999) akompaniował na gramofonach występowi Nicka Cave’a i Bad Seeds. Polski producent roku 2001 w/g hiphopowego pisma „Klan”. W podsumowaniu roku 2002 tego samego pisma Emade został wyróżniony „za organiczne i elektroniczne smaczki „F3″” (jedno z 4 wyróżnień producenckich). Emade wystąpi z dj setem

Spisek Jednego
Współtwórca Night Marks Electric Trio. Organizator cyklicznych jamów pod szyldem Eletro-Acoustic Beat Sessions, podczas, których gościem byli m.in. Vienio, Te-tris, Jeru The Damaja, Paulina Przybysz, Raashan Ahmad, Jeru The Damaja. Absolwent Red Bull Music Academy Bass Camp. Miał przyjemność dzielić scenę z takimi postaciami jak Hudson Mohawke, Kaytranada, Snakehips, Paul White. Za jego remixy (m.in. Natalia Lubrano, Daniel Drumz, Xxanaxx) magazyn Soulbowl.pl uznał go jednym z najlepszych remixerów 2012 roku. Obecnie wraz z Night Marks współpracuje z Archeo, nowy projekt Pauliny oraz Natalii Przybysz.