W sobotę 16 maja o godzinie 20.00 w “Szóstej Po Południu wystąpi Rafał Sarnecki Quartet w składzie: Rafał Sarnecki – gitara; Paweł Kaczmarczyk – fortepian; Wojciech Pulcyn – kontrabas; Łukasz Żyta – perkusja.

Rafał Sarnecki by john_guillemin

Rafał Sarnecki, gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w Warszawie, od 2005 roku mieszka i występuje w Nowym Jorku.

Nagrał trzy autorskie płyty: „Songs From a New Place” (2008, nominacja do Fryderyków 2009), „The Madman Rambles Again” (2011, nakładem Fresh Sound New Talent) oraz „Cat’s Dream” (2014, nakładem Brooklyn Jazz Underground Records, nominacja do Fryderyków 2015).

Chwalony m.in. przez Tomasza Stańkę („Rafał Sarnecki to kompozytor i muzyk, o którym na pewno usłyszymy. Czuje się nowojorski touch”), Howarda Reicha z Chicago Tribune („Kompozycje własne Sarneckiego łączą górnolotny liryzm, właściwy polskiej kulturze muzycznej, z niespotykanym, całkowicie rozbrajającym sposobem budowania długich i zawiłych fraz muzycznych”) oraz portal All About Jazz, który płytę „The Madman Rambles Again” uznał ją za jeden z najciekawszych albumów jazzowych roku.

Na koncercie w Szóstej Rafał Sarnecki wystąpi z rewelacyjną sekcją: Pawłem Kaczmarczykiem na fortepianie, Wojciechem Pulcynem na kontrabasie oraz Łukaszem Żytą na perkusji, czyli w składzie znanym już bywalcom Szóstej ze znakomitego występu w lipcu zeszłego roku.