Wcześniej nazywali się Portico Quartet i na tyle zachwycili swoją twórczością Petera Gabriela, że zaproponował im kontrakt ze swoim labelem Real World. W międzyczasie dorobili się etykietki kontynuatorów twórczości The Cinematic Orchestra, zaś po skróceniu nazwy nowy album zarejestrowali dla tej samej wytwórni, słynnej Ninja Tune. W 2008 roku zostali słusznie wytypowani do nagrody „Mercury Prize”, zaś prestiżowy „Time Out” wybrał ich płytę jako najważniejszy jazzowy album roku.

portico-background-album

Wraz z okrojeniem składu do trio formacja rozpoczęła rejestrację nowego materiału. „Living Fields” to najbardziej elektroniczny i popowy materiał w ich karierze. Do udziału w nagraniach muzycy zaprosili doskonałych wokalistów w osobach Jamiego Woona, znanego z ALT-J Joe Newmana, czy współpracownika Finka i Bonobo Jono McCleery. To właśnie utwory z ich udziałem promują płytę. Jedno jest pewne, „Living Fields” zapowiada nowy, niezwykle ekscytujący etap w karierze zespołu.

Tracklista:

1. Living Fields (ft Jono McCleery)
2. 101 (ft Joe Newman)
3. Where You Are (ft Jono McCleery)
4. Atacama (ft Joe Newman)
5. Colour Fading (ft Jono McCleery)
6. Dissolution
7. Bright Luck (ft Jono McCleery)
8. Brittle (ft Joe Newman)
9. Memory Of Newness (ft Jamie Woon)

Grupa Portico przybywają do Polski na dwa koncerty w ramach cyklu Before Tauron Festiwal Nowa Muzyka. W Warszawie – 6 maja, Gdańsku 7 maja.

Prócz tego, posłuchajcie bonusowego utworu z płyty, w którym wokalnie wsparł zespół Jono McCleery.