Od anarchii do demokracji. Peter Evans zmienia bieg na niższy grając z Zebulon Trio. Zwykle jego muzyka jest czystą anarchią lub zmienia jazz w sport ekstremalny. ‘Zebulon Trio’ jest zespołem demokratycznym, dokładnym przeciwieństwem tradycyjnej koncepcji „solo plus sekcja rytmiczna”. Przeciwwagą dla trębacza jest wybitny John Hébert na kontrabasie i perkusista Kassa Overall.

Warszawski klub ‘Pardon, To Tu’ będzie ich gościć na jedynej dwudniowej rezydencji podczas ich europejskiej trasy koncertowej, która obejmuje 7 miast w sześciu krajach. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Peter Evans Zebulon-kopia

• 2 Nights with the ‘Peter Evans Zebulon Trio’ [US]

• Peter Evans – trąbka
• John Hébert – kontrabas
• Kassa Overall – perkusja

» Ilość miejsc siedzących na koncercie jest ograniczona

“Wszystkich nastawionych na avant zaskoczą kolejno: śliczne melodie, synkopa, spacerujący jak-gdyby-nigdy-nic kontrabas, czytelna progresja akordów, radość z gry. W grze Evansa słychać dynamikę Freddiego Hubbarda, a czasem nawet beztroskę Cheta Bakera, ale to istotne, że ponad wszystkim unosi się nowoczesna syntaktyka, która pozwala trębaczowi (pozostałym muzykom również) uniknąć pułapek maniery i zapożyczeń.

Dochodzę do sedna: Zebulon trio unika skrajów, to wspomniany wyżej „stan pośredni”, odcień szarości – nie jest ani postmodernistycznym błaznem, ani konserwatywnym nudziarzem. Jak gdyby wszystkie przepychanki w historii jazzu traciły znaczenie.” – Michał Pudło (Screenagers.pl)