Między 30 kwietnia, a 5 maja wystąpi w Polsce jeden z najbardziej utytułowanych indonezyjskich muzyków jazzowych, Dwiki Dharmawan. Jego obecność uświetni 60’ rocznicę polsko-indonezyjskich relacji dyplomatycznych.

dwiki dharmawan -kopia

Dwiki Dharmawan to pianista poruszający się w gatunku jazz-fusion, mocno zaznaczając w swojej twórczości elementy orientalne. W jego utworach można odnaleźć brzmienia charakterystyczne dla muzyki indonezyjskiej (gamelan), ale także elektroniczny posmak Mooga. Dwiki nagrywał z takimi artystami jak Jerry Goodman, czy Jimmy Haslip, a swoje utwory prezentował na największych światowych scenach.

Do swojej kolejnej europejskiej trasy, Indonezyjczyk zaprosił polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia: Adama Golickiego (perkusja), Pawła Urowskiego (kontrabas, gitara basowa), Paula Rutschkę (kontrabas, gitara basowa), oraz Piotra Chęckiego (saksofon). Razem wystąpią w Odessie, Bratysławie, Warszawie i Gdyni. Na koniec trasy Dwiki Dharmawan wystąpi w Katowicach z zespołem „Laboratorium”.

Wizyta Dwikiego Dharmawana w Polsce to kolejny etap obchodów 60’ rocznicy polsko-indonezyjskich relacji dyplomatycznych. Warto przypomnieć, iż na początku marca tego roku, analogiczny koncert miał miejsce w Indonezji, gdzie na największym festiwalu jazzowym na świecie – „Jakarta International Java Jazz Festival”, wystąpił polski zespół „Dominik Bukowski Group”.

Daty koncertów:
Dwiki Dharmawan & his polish friends
30.04.2015 – Prom Kultury, Warszawa
01.05.2015 – Klub Ucho, Gdynia
04.05.2015 – Warszawa (koncert zamknięty)
Laboratorium feat. Dwiki Dharmawan
05.04.2015 – Katowice