Dzisiaj, 27 kwietnia w warszawskim Skwerze Hoovera będziemy mogli zobaczyć najnowsze widowisko Teatru Pijana Sypialnia nawiązuje do wiejskiej opowieści o mieszkańcach dwóch zwaśnionych wsi – Kopydliny i Samborza. To opowieść o losach ludzi, którzy pragną realizować swoje marzenia z dala od wielkich ośrodków miejskich. Dążenia do zaspokojenia prostych, codziennych potrzeb przeplatają się z magicznym rytuałem życia prowincji obrazowanego wierzeniami, obrzędami oraz pięknem ludowych pieśni i tańców.

Spektakl inspirowany muzyką i tańcami ludowymi. Występują Aktorzy i Orkiestra Teatru Pijana Sypialnia

Pijana Sypialnia-kopia

Recenzja Gazeta Wyborcza – Witold Mrozek
„(…) Ich praca nadaje pojęciu „teatr niezależny” nową jakość. Ciekawe w czasach, gdy asekuranccy dyrektorzy teatrów i szczuplejące budżety coraz częściej wypychają uznanych teatralnych reżyserów właśnie w przestrzeń alternatywy.

Ekipa Pijanej Sypialni wydaje się trochę niedzisiejsza. Na scenie jest przede wszystkim zespołem – gromadą. Nie ma tu indywidualnego gwiazdorzenia. W ich sztuce króluje gra z prostym rekwizytem, zgrzebne kostiumy, wyraziste miny. Z drewnianych skrzynek potrafią wyciągnąć więcej, niż się spodziewacie.”

Twórcy:
Scenariusz: Karolina Lichocińska / Sławomir Narloch / Staszek Dembski
Choreografia: Izabela Massalska
Muzyka: Daniel Zieliński
Reżyseria: Staszek Dembski

Bilety: 30 zł / miejsca nienumerowane. Bilety można rezerwować: teatrps@gmail.com – odbiór i płatność w dniu spektaklu. Płatność kartą lub gotówką. Szczegóły: tel. 505 673 768