XXI. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” rozpoczęła się z nie lada impetem! Wszystko za sprawą koncertu Davida Sanborn z Electric Band w krakowskiej Operze.

Muzycy w składzie: Chris Coleman – uśmiechnięty i charyzmatyczny perkusista, Andre Berry – basista o tanecznym kroku, Nicky Moroch – frywolny gitarzysta, Ricky Peterson – pełen profesji klawiszowiec oraz żywa legenda, czyli saksofonista David Sanborn, zapewnili krakowskiej publiczności wieczór pełen atrakcji. Ich muzyka była pełna energii i temperamentu. Każdy z członków zespołu miał okazję do solowych partii i trzeba przyznać, że momenty indywidualnych występów, w szczególności perkusisty i basisty, były znakomitym show!

Prezentowane piosenki ewoluowały dźwiękowo, miały kilka uzupełniających się wątków brzmieniowych, a niekiedy także i niespotykane zwroty akcji. Muzyka Davida Sanborn Electric Band w subtelny sposób połączyła jazz, funk, soul oraz muzykę latynoską. Radość wspólnego grania udzielała się publiczności, która brawami gromko nagradzała muzyków. Koncert w krakowskiej Operze stanowił znakomite rozpoczęcie kolejnej edycji Festiwalu.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

[AFG_gallery id=’110′]