Nie tak dawno Andreya Triana uraczyła nas singlem „That’s alright with me” promującym jej nadchodzące wydawnictwo „Giants”. Triana postanowiła jednak zaprzestać na przedstawianiu pojedynczych numerów z płyty, i w sieci pojawił się już odsłuch całego materiału.

Album „Giants” miał pojawić się na sklepowych półkach już 23 marca, premiera jednak została przesunięta na 4 maja. Znajdziemy na nim 12 utworów, w tym znane już nam „Gold”, „Song for a friend” czy „Everything You Never Had pt. II”. Całość utrzymana będzie w klimatach tradycyjnego soulu i r’n’b, lekko pomieszana z popem. Za produkcję płyty opowiada Matt Hales, współpracujący między innymi z Lianne La Havas i Palomą Faith.

O samym wydawnictwie Andreya mówi następująco:

„Mam nadzieję, że historie opowiedziane w utworach będą odebrane jako szczere. Pisanie wielu miłosnych piosenek na album nie jest w moim stylu, dlatego też czerpałam inspirację z wielu innych dziedzin życia. Współpraca z Mattem była niesamowitym doświadczeniem, pracowaliśmy wspólnie w jego studiu w Los Angeles. Prace nad płytą rozpoczęłam z otwartym umysłem, chcąc stworzyć coś co będzie miało swój własny styl. „Giants” to, to co wyszło z tego twórczego procesu.”

Pochodząca z południowego Londynu Andreya już wcześniej współpracowała z cenionymi artystami i producentami m.in. Flying Lotus czy Bonobo. Ten drugi wyprodukował nawet jej debiutancki album „Lost Where I Belong” wydany w 2010 roku. Jej dyskografię zamyka wydana w 2014 roku EPka „Everything You Never Had pt. II”.