„To album, jakiego sam chętnie bym posłuchał” – tak o płycie „Stages”, zawierającej najwspanialsze piosenki musicalowe, mówił Josh Groban. Album fantastycznego amerykańskiego wokalisty właśnie trafił do sprzedaży.

JG_STAGES_CVR_FNL-2

„Chess”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Upiór w operze”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Nędznicy” – to kilka słynnych produkcji, z których kompozycje Josh zinterpretował na płycie „Stages”. Wybrał 13 piosenek. Większość z przedstawień, z których pochodzą, oglądał jako mały chłopiec. “Każdą z piosenek z uwielbiałem jako dziecko. Ale paru nie poznałem w okresie dorastania. Stało się to dopiero podczas nagrywania tej płyty” – tłumaczy Groban.

Na „Stages” są trzy duety, z Kelly Clarkson w „All I Ask Of You”, Audrą McDonald w „If I Loved You” oraz z Chrisem Bottim w „Old Devil Moon”.„Duety mają dla mnie wielkie znaczenie. Jestem zaszczycony, że Kelly, Audra i Chris przyjęli zaproszenie” – zapewnia Josh.

Piosenki Amerykanin nagrał z udziałem producentów Humberto Gatiki i Bernie’ego Hermsa, w Los Angeles oraz w londyńskich studiach Abbey Road z udziałem 75-osobowej orkiestry.

Jednym z najpiękniejszych momentów na „Stages” jest piosenka „Pure Imagination”, którą w oryginale w musicalu „Charlie i fabryka czekolady” śpiewał Gene Wilder. „Fani domagali się, abym to zaśpiewał. Jestem wielkim fanem filmu, był częścią mojego dzieciństwa. Gene Wilder zaśpiewał ten utwór po prostu genialnie” – uważa Josh.

„Płyta jest formą hołdu dla moich inspiracji oraz wspomnień” – kontynuuje Groban. „Marzyłem o niej. Wiedziałem, że kiedyś nadejdzie odpowiedni moment, żeby ją nagrać. Nadszedł teraz. Wydaje mi się, że fani od dawna oczekiwali po mnie takiej płyty. Cudownie, że wreszcie mogłem zmierzyć się z piosenkami, o których zaśpiewaniu marzyłem już od czasów szkoły średniej”.

Tracklista płyty przedstawia się następująco:
1. Pure Imagination (Charlie i fabryka czekolady)
2. What I Did For Love (A Chorus Line)
3. Bring Him Home (Nędznicy)
4. Les Temps Des Cathédrales (Dzwonnik z Notre Dame)
5. All I Ask Of You (Upiór w operze) (feat. Kelly Clarkson)
6. Try To Remember (The Fantasticks)
7. Over the Rainbow (Czarnoksiężnik z krainy Oz)
8. Children Will Listen/Not While I’m Around (Sweeney Todd/Into the Woods)
9. You’ll Never Walk Alone (Carousel)
10. Old Devil Moon (Finian’s Rainbow) (feat. Chris Botti)
11. Finishing The Hat (Sunday In The Park With George)
12. If I Loved You (Carousel) (feat. Audra MacDonald)
13. Anthem (Chess)