Tony Bennett – legenda jazzu i popu, wybitny amerykański wokalista. Lady Gaga – jedna z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych piosenkarek na świecie. Co ich łączy? W 2012 roku, z okazji swoich 85. urodzin Bennett nagrał wyjątkową płytę, na której w jednym z duetów w utworze „The Lady is a Tramp” zaśpiewała z nim właśnie Lady Gaga.

Po bardzo pozytywnych recenzjach i kilku występach na festiwalach postanowili wspólnie nagrać płytę. W 2014 roku ukazał się album „Cheek to Cheek”, który szybko trafił na 1. miejsce Billboardu. To sprawiło, że Tony Bennett w wieku 88 lat stał się najstarszym artystą, który znalazł się na najwyższej lokacie tego zostawienia. Kilka miesięcy później, 28 lipca 2014 roku w Nowym Jorku został zarejestrowany ich wspólny występ promujący to wydawnictwo. Tony Bennett i Lady Gaga zaśpiewali kilkanaście utworów zarówno z własnej płyty, jak i standardów jazzowych. Towarzyszyła im 39-osobowa orkiestra pod batutą Jorge’a Calandrellego. Na scenie gościnnie pojawili się również cenieni soliści: trębacz – Chris Botti i saksofonista – David Mann. Wsparcie muzyczne uzupełniły zespoły na co dzień stale współpracujące z Tonym Bennettem i Lady Gagą.

Tony Bennett karierę zaczynał w korpusie rozgrywkowym armii USA. Popularność zdobył w latach 50. XX wieku. Od tamtej pory nagrał kilkadziesiąt płyt. Otrzymał wiele nagród Grammy oraz innych wyróżnień m.in. NEA Jazz Masters Award. Lady Gaga to amerykańska piosenkarka pop, która wzięła swój pseudonim piosenki zespołu Queen „Radio Gaga”. Karierę zaczynała w zespole Stefani Germanotta Band. Potem rozpoczęła karierę solową i stała się jedną z ikon popkultury. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień m.in. Grammy i MTV.

Tony Bennett & Lady Gaga. Cheek To Cheek Live!
Niedziela, 22 marca, godz. 21.00