Niektóre utwory hiphopowe wchodzą do kanonu. Dwadzieścia lat obecności tego gatunku w Polsce pozwala bez przesady stwierdzić, że jest to kanon nie tylko melorecytacji, ale kanon polskiej muzyki jako takiej, która dla milionów odbiorców coraz częściej oznacza rap.

10321009_1540020092892853_5905528321780427996_o

A ponieważ to kanon bywa najczęściej podstawą wariacji, dlaczego więc nie potraktować rapowych utworów jako piosenek, które można interpretować dowolnie?

Dlatego też postanowiliśmy przekuć teorię w praktykę – zrealizowaliśmy pierwszą piosenkę – klasyczny hiphopowy utwór z 2002 roku – „Re-fleksje“ duetu Pezet/Noon zinterpretował pan Andrzej Dąbrowski w akompaniamencie wspaniałej, żywej muzyki skomponowanej na tę okazję przez Mariusza Obijalskiego, utalentowanego kompozytora i pianistę, który na swoim koncie ma współprace z takimi artystami jak John Scofield, Tomasz Stańko, Edyta Górniak, panowie Waglewscy, Natalia Przybysz czy nowa siła polskiego jazzu Monika Borzym.

Utwór wraz z teledyskiem miał swoją premierę 25 kwietnia 2014 roku odbijając się szerokim echem zarówno w środowisku hiphopowym jak i wśród szerokiej publiczności czego dowodem jest prawie 180 000 odsłon na portalu Youtube.

Po publikacji utworu „Re-fleksje” projekt nabrał tempa oraz konkretnych kształtów. Mariusz Obijalski zajął się kolejnymi kompozycjami, a do grona naszych artystów dołączyły m.in. takie postacie jak pani Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki. Nawiązaliśmy również współpracę z młodym, szesnastoosobowym bigbandem „Konglomerat”, który wsparł nas swoim bogatym instrumentarium w dwóch utworach.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy po premierze drugiego teledysku, do utworu zespołu Flexxip „Oszuści” w wykonaniu Krystyny Prońko, pozostały ostatnie godziny w studiu i album będzie ostatecznie gotowy.

Premiera została zaplanowana na 10 kwietnia 2015 roku, a tydzień później tj. 17 kwietnia odbędzie się premierowy koncert projektu w teatrze Dramatycznym w Warszawie podczas festiwalu miejskiego Red Bull Music Academy Weekender (Warsaw).