3 marca we wrocławskim klubie O.D.A. Firlej miała miejsce czwarta już edycja koncertu charytatywnego o nazwie „Panny z Dobrych Domów na Rzecz Bezdomnych Zwierząt”. Fundusze zgromadzone ze sprzedaży biletów i aukcji dzieł sztuki prowadzonej w przerwach między poszczególnymi setami zostały zebrane dla dwóch wrocławskich organizacji: Fundacji 2 plus 4 oraz stowarzyszenia EkoStraży.

Jak to bywa od czterech lat na scenie pojawiły się znakomite wrocławskie wokalistki. W tym roku zgromadzona publiczność mogła usłyszeć głosy: Adrianny Styrcz, Ani Kłys, Magdy Pasierskiej, Natalii Grosiak, Natalii Lubrano, Pauliny Lendy, Yuuki i Wiosny. Za warstwę muzyczną tak jak to było w roku ubiegłym odpowiadali Maciek Czemplik – gitara i aranżacje, Żenia Betliński – kontrabas, Michał Polak – instrumenty perkusyjne i perkusja. Na scenie, w nie których utworach pojawił się również kwartet smyczkowy w składzie: Olga Kwiatek – skrzypce, Małgorzata Kogut-Ślanda – skrzypce, Ewa Hofman – altówka, Bożena Papała – wiolonczela. Za konferansjerkę i prowadzenie aukcji odpowiadali Monika Jaworska z Radia Ram oraz Radosław Bielecki z kabaretu Neonówka.

W tym roku „tematem przewodnim” koncertu była wymiana utworów pomiędzy wokalistkami biorącymi udział w koncertach. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć między innymi „Niemiłość” Mikromusic i „Zapomnę Cię” Natalii Lubrano w wykonaniu Adrianny Styrcz, „Takadum” Me Myself and I w wersji Natalii Grosiak czy „Little Stories” Sinusoidal zaśpiewane przez Natalię Lubrano. Nie obyło się także bez autorskich kompozycji, YUUKI wykonała utwór „Gdy”, Ania Kłys kawałek „Noc”, a Natalia Grosiak utwory z repertuaru Digit All Love „Matulu” i „Candy Castle” (kawałek ten miała wykonać panna niespodzianka, która niestety nie dojechała na koncert). Nie mogło także zabraknąć utworów Marceliny, która przez dwa lata brała udział w koncertach, Ania Kłys wykonała „Znikam” a YUUKI „Nigdy w zawsze”. Największe owacje zebrały dwie „debiutantki” koncertu, mianowicie Paulina Lenda i Wiosna, tj. Anna Wiosnowska. Paulinę Lendę mogliśmy usłyszeć w utworze Ani Kłys „Mój Miły” oraz Mikromusic „Motylki”. Wiosna zaś zaprezentowała swój talent w „River” Sinusoidal. Magda Pasierska wykonała zaś „Nie jestem Polką” Guernica Y Luno oraz „Melbernue” projektu DOM.

Na zakończenie koncertu mogliśmy usłyszeć hit Mikromusic czyli „Takiego chłopaka” w wersji Natalii Lubrano, której pomagały w refrenie wszystkie wokalistki biorące udział w koncercie.

Dzięki koncertowi zebrano około 13 tysięcy złotych przeznaczone na leczenie i opiekę zwierząt. Jak co roku podczas wydarzenia panowała fantastyczna atmosfera i można było wyczuć „rodzinny” klimat. Każdy przybyły do Firleja trafił tutaj z dwóch celów, aby pomóc zwierzętom i posłuchać dobrej muzyki. Mam nadzieję, że „Panny z Dobrych Domów” na długo wpiszą się z muzyczny kalendarz Wrocławia i ciągle będą pomagały zwierzętom oraz pomagały odkrywać bogactwo wrocławskiej sceny muzycznej. Jeśli tylko za rok, na początku marca będziecie we Wrocławiu to zapraszamy Was na to wydarzenie. Nie pożałujecie wydanych pieniędzy, bo spędzicie miło czas i pomożecie biednym zwierzętom. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z koncertu.

[AFG_gallery id=’103′]