Po oficjalnej premierze radiowej w sieci pojawił się pierwszy singiel zwiastujący płytę jazzowo rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Singlowy utwór to „Krok w Przód”, w którym gościnnie udziela się Ten Typ Mes i ceniony gitarzysta Robert Cichy.

Płyta „Będzie Dobrze” ukaże się nakładem wydawnictwa For Tune 10 kwietnia 2015 roku a poprzedzi ją listening party w Rzeszowie oraz oficjalna radiowa premiera w programie Numer na Fali (Polskie Radio Czwórka). Wraz z dniem premiery rozpocznie się również wiosenna trasa koncertowa zespołu, której szczegóły już wkrótce.

Płytę można już zamawiać w preorderze:
http://for-tune.pl/shop

Płyta to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków, oraz rzeszowskiego rapera znanego z łączenia rapu z graniem na żywo. Zespół tworzy pięć odmiennych osobowości: dwie wielkie nadzieje polskiego jazzu – Kuba Płużek i Alan Wykpisz, charyzmatyczny i doświadczony Filip Mozul, zasłużony undergroundowy raper Eskaubei i czuwający nad wszystkim, ceniony sideman Tomek Nowak. Doświadczenie wyniesione z wieloletniej współpracy z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną czy z muzykami zespołu Amy Winehouse pozwoliło Nowakowi na połączenie świata jazzu, hip hopu oraz czarnej groove-owej muzyki. Gatunki, które mają przecież ze sobą wiele wspólnego spotkały się na jednym albumie, na którym nie brakuje ani dojrzałego i przemyślanego rapu ani ciekawych wątków aranżacyjnych czy swobodnych improwizacji.

Bedzie Dobrze - cover

Tracklista:
1. Vibe ft. Mr Krime
2. Będzie Dobrze ft. Mr Krime
3. Nic Nowego ft. Mr Krime
4. Krok w Przód ft. Ten Typ Mes, Robert Cichy
5. Ludzie w Poszukiwaniu Życia
6. Spotkajmy Się ft. Lilu, Mr Krime
7. Tysiące Miast ft. Mr Krime
8. Chłód vs. Ciepło
9. Regular Funk pt. 2 ft. Mr Krime
10.Miles Gra…
11.Ten Czas ft. Mr Krime
12. Będzie Dobrze ft. Mr Krime (Radio Edit)