Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na kolejną odsłonę koncertową projektu TOMASZ STANKO NEW YORK QUARTET. Koncert odbędzie się 11 maja w znanej wrocławskim melomanom sali teatralnej BF Impart przy ul. Mazowieckiej 17

Tomasz Stańko wraz z amerykańskimi muzykami Davidem Virellesem, Thomasem Morganem oraz Geraldem Cleaverem stworzył świetny kwartet pod nazwą Tomasz Stańko New York Quartet. Na koncercie oprócz nowych kompozycji usłyszymy utwory z albumu „Wisława”, który powstał z inspiracji poezją Wisławy Szymborskiej i dla uczczenia jej pamięci.

Jak mówi Stańko:

„Kontakt z poezją Wisławy Szymborskiej poruszył mnie do głębi i niezwykle zainspirował. Spotkanie z Poetką na estradzie oraz możliwość improwizowania do wierszy czytanych przez Nią, dał mi jeszcze większy impuls twórczy. Powstała muzyka, którą z najgłębszym uznaniem chciałbym zadedykować pamięci Wisławy Szymborskiej”.

To kolejne spotkanie Tomasza Stańki z twórczością Szymborskiej. W 2009 r., także w Operze Krakowskiej odbył się jeden z ostatnich wieczorów autorskich Noblistki, podczas którego Stańko wykonał improwizacje do czytanych przez poetkę nowych wierszy. Niektóre z nich posłużyły jako inspiracja dla utworów, które znajdziemy na płycie: „Tutaj – Here, Assassins” (Zamachowcy), Mikrokosmos i Metafizyka. Z kolei Faces i A Shaggy Vandal nawiązują do wiersza Myśli nawiedzające mnie na ruchliwych ulicach. Natomiast przejmujący balladowy utwór tytułowy, który pojawia się dwukrotnie: na początku i na końcu albumu, mógłby równie dobrze znaleźć się na debiutanckim albumie Stańki dla ECM i mocno wpisuje się w najbardziej charakterystyczny nurt jego twórczości.

TOMASZ STANKO NEW YORK QUARTET wystąpi w składzie:
Tomasz Stanko – trumpet
David Virelles – piano
Ben Street – bass
Gerald Cleaver – drums

11.05.15 godz.20.00 BF Impart ul. Mazowiecka 17
Ethno Jazz Festival prezentuje:
TOMASZ STANKO NEW YORK QUARTET
bilety: 180 zł – I miejsca, 135 zł – II miejsca, 100 zł – III miejsca, 60 zł – wejściówki (wyłącznie studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl